Jak wybierać okulary przeciwsłoneczne?

Styl życia
punktzaczepienia
Jak wybierać okulary przeciwsłoneczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okulary przeciwsłoneczne latem stają się atrybutem, bez którego chyba nikt z nas nie wychodzi nawet z domu. Ich głównym zadaniem, wbrew pozorom, nie jest jednak podkreślenie naszej urody, ale ochrona oczu. Jak zatem w gąszczu modeli, które kuszą nas ze sklepowych witryn, wybrać ten najlepszy? Przedstawiamy dwa aspekty, które są w tym przypadku kluczowe.

Bezpieczeństwo oczu

Promienie słoneczne są szkodliwe dla naszych oczu, jeśli te są narażone na ich bezpośrednie działanie. Dlatego też, w trosce o ich bezpieczeństwo, powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne. Wybierając ich model, zwróćmy uwagę przede wszystkim na parametry techniczne. Ciemne szkła nie ochronią naszych oczu przed słońcem, jeżeli nie będą wyposażone w filtr UV. Większość profesjonalnych oprawek, jak okulary Miu Miu, posiada odpowiedni filtr, możemy je więc bez obaw nosić nawet w najbardziej słoneczne dni.

Okulary a kształt twarzy

Skoro zadbaliśmy już o kwestie techniczne naszych okularów przeciwsłonecznych, teraz możemy skupić się na ich walorach estetycznych. Oprawki najłatwiej jest dobrać na podstawie kształtu twarzy. Ogólnie przyjmuje się, że osoby o kwadratowych rysach lepiej wyglądają w okularach okrągłych i odwrotnie – posiadacze zaokrąglonych twarzy powinni sięgać po oprawki o kanciastych kształtach. To, jak dany model okularów przeciwsłonecznych prezentuje się na naszej twarzy, najlepiej sprawdzać w sklepach z okularami Police mogą pochwalić się przynajmniej kilkoma punktami, które sprzedają profesjonalne oprawki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co wchodzi w zakres obsługi strony internetowej?
Co wchodzi w zakres obsługi strony internetowej?
Posiadanie strony internetowej to bardzo przyjemna część internetowego życia. Możemy dodawać nowe wpisy, nagrywać na nią filmy video, a także […]
Polecamy