Typy i rodzaje lakierów, jakie warto nakładać na swoje paznokcie

Styl życia
punktzaczepienia
Typy i rodzaje lakierów, jakie warto nakładać na swoje paznokcie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szukając odpowiedniego lakieru do paznokci, oczekujemy, że będzie on jak najbardziej trwały a jednocześnie kryjący – taki, który nie wymaga nałożenia wykonania wielu warstw. Wybór pasującego lakieru jest szczególnie istotny, jeśli nosimy tipsy. Jakie czynniki brać pod uwagę, jeśli szukamy dla siebie idealnego lakieru?

Lakiery hybrydowe a tipsy

Oprócz standardowych lakierów nadających płytce paznokciowej konkretny kolor, w przypadku manicure hybrydowego, szczególnie, jeśli chodzi o paznokcie przedłużane, używa się specjalnych żeli budujących i utwardzających przedłużoną płytkę paznokcia. Lampa UV ma najlepszą zdolność do utwardzania substancji na powierzchni płytki. Lakiery hybrydowe, dostępne za pośrednictwem choćby strony https://powerlook.pl/lakiery-hybrydowe są też bardzo trwałe – praktycznie nie odpryskują, a do ich zdjęcia potrzebna jest odpowiednia technika lub całkowite odrośnięcie naturalnego paznokcia. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na tzw. hybrydy. Jeśli udany manicure to dla ciebie przede wszystkim trwałość i schludny wygląd, ale masz problemy z zapuszczeniem wymarzonej długości, powinnaś rozważyć tipsy, np. w wersji nieprzezroczystej, która zapewni większe krycie lakieru.

Lakiery żelowe – czym różnią się od klasycznych?

W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się lakiery żelowe w wersji utwardzanej przez lampę UV, tak jak w przypadku hybryd. Żele hybrydowe charakteryzują się szczególną trwałością.  Są też gęstsze niż zwykłe lakiery hybrydowe, dzięki czemu można budować ich kształt, przedłużać paznokcie oraz wtapiać w nie elementy dekoracyjne, jak kryształki czy pyłki.

Wybór odpowiedniego lakieru do paznokci to kwestia indywidualna. Zależy od naszych oczekiwań oraz odmiennych preferencji dotyczących wykonywanego przez nas manicure.  Pamiętajmy, że lakiery tradycyjne będą zachowywać się inaczej od hybrydowych oraz żelowych. To, jaki rodzaj zdobienia paznokci wybierzemy, zależy już od nas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wygląda terapia psychodynamiczna?
Jak wygląda terapia psychodynamiczna?
Terapia psychodynamiczna to nowoczesna metoda leczenia przeznaczona dla osób zmagających się z różnymi zaburzeniami natury psychicznej. Polega przede wszystkim na […]
Polecamy