Jak wybrać baterię do e-papierosa?

Jednym z najważniejszych elementów w e-papierosach jest bateria, która odpowiada za zasilanie urządzenia. Czym kierować się przy jej wyborze?

Sposób uruchamiania

Często akumulator odnajdziemy w gotowych zestawach e-papierosów, lecz z powodzeniem można wymieniać poszczególne elementy i dopasowywać je do swoich potrzeb. W przypadku baterii dostępne są wersje ręczne oraz automatyczne. Te pierwsze uruchamia się za pomocą specjalnego przycisku, natomiast drugie odpalają się same w momencie zaciągania. Wersja zautomatyzowana jest wygodna w użytkowaniu i szybciej się ją ładuje, lecz w kontekście manualnej mamy większą kontrolę i zapewnia ona również większą żywotność od drugiego rodzaju akumulatorków.

Napięcie

W większości produkowanych obecnie e-papierosów dostępna jest regulacja napięcia, natomiast te ze stałą wartością ustawiane są zwykle na 3,7 V. W modelach regulowanych zmian dokonuje się najczęściej dzięki pokrętłu umieszczonemu na końcu baterii. Można dopasować napięcie do stosowanego płynu, kontrolując intensywność palenia i wielkość powstającej w jego wyniku chmury. W takim przypadku zyskujemy pełną kontrolę i dopasowujemy sprzęt do swojego stylu palenia elektronicznego.

Pojemność

Wreszcie trzecim aspektem jaki należy uwzględnić podczas dokonywania wyboru jest pojemność baterii. Mierzy się ją w miliamperogodzinach i wartość ta obrazuje jak długo akumulatorek będzie mógł pracować bez konieczności kolejnego ładowania. Często pojęcie to mylone jest z napięciem, które prezentowane jest jednak w Voltach i oznacza to jakie jest średnie napięcie w trakcie pracy danej baterii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 4 =