Wyposażenie specjalistycznych warsztatów

Specjalistyczny warsztat samochodowy to miejsce, gdzie muszą znajdować się bardzo konkretne narzędzia. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie prac, których inne serwisy nie byłyby w stanie zrobić. Pozwala to na pozyskanie dużo większej ilości klientów. Przyglądamy się wyposażeniu jednego z takich zakładów.

Obróbka twardych materiałów

Zdarza się, że w samochodzie urwie się śruba. W takiej sytuacji najczęściej jej pozostałości się po prostu wywierca, nie zawsze jednak twardość materiału pozwala by zrobić to w łatwy sposób. Wtedy cały element, w którym doszło do ukręcenia śruby, odkręca się od pojazdu i obrabia wiertarką słupową. Pozwala ona na uzyskanie bardzo dużego nacisku wiertła, oraz jednocześnie wysokiego momentu obrotowego. Dzięki temu prędkość wiercenia może być niska, co sprawi materiał nie ulegnie niepotrzebnemu osłabieniu, a wiertło szybkiemu stępieniu. Każdy specjalistyczny warsztat powinien takie urządzenie posiadać.

Szlifowanie i planowanie

Podczas remontów silników nierzadko trzeba wygładzać różne powierzchnie, jak choćby przylgnię głowicy i bloku motoru. Po złożeniu wszystkiego w całość muszą one nie tylko idealnie do siebie pasować, ale też zapewnić doskonałe uszczelnienie. Jeśli warsztat chce robić profesjonalne remonty, musi posiadać między innymi tokarkę, którą będzie można planować i szlifować powierzchnie. O specyfikacji dobrych maszyn tego rodzaju wiele informacji zamieszczono na http://km-maszyny.pl/maszyny-do-drewna/maszyny-holzstar/235-tokarki-holzstar. Można ją także wykorzystać do różnych mniej wymagających prac, jak choćby wyrównywanie powierzchni tarcz i bębnów hamulcowych, które uległy przegrzaniu lub nadmiernej korozji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − trzy =