Jak zamontować bagażnik dachowy?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Jak zamontować bagażnik dachowy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach bardzo popularne stały się bagażniki dachowe przeznaczone do zainstalowania na samochodach. Okazują się one bowiem niezwykle przydatne podczas bliższych i dalszych podróży, służąc jako dodatkowe miejsce do przechowywania rozmaitych elementów ekwipunku. Mocowane są zazwyczaj na specyficznych belkach wykonanych z lekkiego aluminium bądź wytrzymałej stali. Wysokiej jakości modele posiada w swoim bogatym asortymencie motoryzacyjny sklep internetowy https://sklep-tuningowy.pl/.

Krótka instrukcja krok po kroku

Pierwszym etapem montażu bagażnika dachowego powinno być dobranie optymalnego, czyli idealnie dostosowanego do danego pojazdu stelaża. Najczęściej rolę tę pełnią zintegrowane lub tradycyjne relingi (listwy krawędziowe). Alternatywę dla nich stanowią otworowe flixpointy i płaskie uchwyty. Następnie należy koniecznie zakupić właściwe belki dachowe. Z pewnością dobrze sprawdzą się wersje aluminiowe, ponieważ są wyjątkowo ciche, co w znacznym stopniu poprawi komfort jazdy. Tańsza opcja to modele stalowe o nieco gorszych właściwościach użytkowych. Trzeci krok polega na zamontowaniu stopek stelaża do dachu z uwzględnieniem precyzyjnego rozmieszczenia wspomnianych belek – pożądana odległość między nimi to 70-75 cm. Wynika to z faktu, że bagażnik nie może wystawać nadmiernie za przednią szybę. Oto poszczególne etapy samego montażu:

– połączenie stopek z uchwytem za pomocą wcisków lub śrub,

– trwałe przyczepienie belek do stóp,

– nałożenie całego segmentu bagażnika.

Dodajmy, że w pojazdach z wyznaczonymi punktami lub gotowymi listwami wystarczy jedynie usunąć zaślepki, a później przymocować posiadaną konstrukcję z wykorzystaniem zwykłego klucza imbusowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym jest rekuperacja i jak ją zaimplementować w naszym systemie wentylacyjnym?
Czym jest rekuperacja i jak ją zaimplementować w naszym systemie wentylacyjnym?
Rekuperacja to termin stosowany w systemach wentylacyjnych do opisania procesu doprowadzania powietrza, które zostało wykorzystane do chłodzenia lub ogrzewania, z […]
Polecamy