Jakie meble pasują do salonu w stylu klasycznym?

Urządzanie salonu w stylu klasycznym to domena osób, które cenią sobie spokój i równowagę. Minimalizm w doborze mebli, a przy tym prostota połączona z elegancją sprawiają, że każda osoba, której nie obce jest poczucie dobrego gustu poczuje się w nim znakomicie. Pokój dzienny remontuje się przecież tylko raz na kilka lat, dlatego warto zadbać o to, by był on urządzony w sposób, który szybko nam się nie znudzi. Pomogą w tym ponadczasowe meble, będące na topie zarówno kilkadziesiąt lat temu, jak i dzisiaj oraz w przyszłości.

Dla tych, którzy lubią równowagę

Nie bez kozery mówi się, że styl klasyczny wybierają osoby, które lubią porządek w swoim życiu. Ten styl wyróżnia bowiem symetria, dlatego meble są zazwyczaj ustawione równo w każdej części pomieszczenia. Do takiego umeblowania dobrze będzie pasować komoda do salonu, która spełnia wiele funkcji na raz i pomoże zaoszczędzić nieco miejsca. Meblościanka to również mebel ponadczasowy – modny kilkadziesiąt lat temu, dzisiaj wracający do łask. Jeśli nowoczesne meblościanki nadal będą nadążać za współczesnym designem, nic nie stoi na przeszkodzie, by były na topie także za kilkanaście lat

Stonowane kolory

Osobną sprawą jest dobór kolorów ścian. W stylu klasycznym stawiamy na stonowane barwy. Dobrze sprawdzą się zarówno pastelowe odcienie, jak i po prostu biel oraz czerń. To uniwersalne kolory, które doskonale pasują do każdego rodzaju wnętrza. Jasne barwy sprawią też, że zarówno w dni słoneczne, jak i pochmurne nasz salon będzie wyglądał radośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 2 =