Jakie są objawy nerwicy?

Sytuacje stresujące oraz nawarstwiające się niekorzystne okoliczności mogą oddziaływać bezpośrednio na kondycję psychiczną każdego z nas. Jeżeli niepokojące objawy utrzymują się przez jakiś czas, warto skorzystać z pomocy oraz opinii specjalisty. Wczesna i trafna diagnoza będą bezcenne dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Dlaczego nie można lekceważyć niektórych objawów?

Nasilające się trudności w sferze życia społecznego i codziennego funkcjonowania powinny zwrócić naszą uwagę. Niejednokrotnie mogą stać za tym zaburzenia o podłożu nerwicowym, co będzie miało negatywny wpływ na różne obszary podejmowanych aktywności. Warto zwrócić uwagę, jeżeli pojawia się nasilone uczucie lęku, problemy w relacjach społecznych – w pracy, w życiu towarzyskim.

Leczenie nerwicy jest długotrwałym procesem, właściwa diagnoza i proces terapeutyczny poprawiają komfort życia pacjenta. Objawy nerwicy często dzieli się na emocjonalne oraz somatyczne. W zakresie emocji są to różnego rodzaju lęki i fobie oraz kwestie problematyczne w relacjach interpersonalnych.

Do drugiej grupy objawów, związanych z odczuwaniem dolegliwości w ciele należą: bóle głowy i bóle żołądka, dolegliwości kręgosłupa, duszności i trudności z oddychaniem, zaburzenia funkcji poznawczych. Psycholog w Poznaniu rozpoznaje przyczyny i źródła towarzyszących na co dzień problemów, podejmując odpowiednie działania terapeutyczne w celu poprawy jakości życia pacjenta. Interwencja psychologiczna jest bardzo często konieczna do prawidłowego funkcjonowania w życiu codziennym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 3 =