Kiedy kaszel może być objawem do niepokoju?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Kiedy kaszel może być objawem do niepokoju?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kaszel to jeden z najczęściej zgłaszanych przez pacjentów problemów. Zwykle nie jest objawem żadnych poważnych chorób, ale czasowym objawem infekcji i służy do oczyszczania dróg oddechowych. W niektórych przypadkach powinien jednak budzić niepokój i wymaga dalszego diagnozowania i leczenia. Warto wtedy udać się na konsultację do specjalisty, jakim jest lekarz rodzinny ursus to jedna z dzielnic Warszawy, w której działa wiele placówek podstawowej opieki zdrowotnej, gdzie można się zgłosić po pomoc.

Przewlekły kaszel i jego następstwa

Niepokojący powinien być kaszel przewlekły, czyli taki, który trwa dłużej niż 8 tygodni. Zwykle wywołują go choroby układu oddechowego, dlatego dalszą diagnostyką może zajmować się pulmonolog. Natomiast kaszel, który towarzyszy niemal wszystkim infekcjom nie jest powodem do niepokoju, zwłaszcza że zwykle mija samoistnie. Problemem mogą objawy współtowarzyszące: osłabienie, gorączka, duszności. Tylko w skrajnych przypadkach kaszel może prowadzić do dalszych powikłań, w tym takich jak: bezsenność, omdlenia, pękanie małych naczynek krwionośnych na spojówkach oczu czy wymioty. Każdy z tych objawów powinien niezwłocznie skłonić nas do wizyty u lekarza rodzinnego lub specjalisty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aranżacja domu w stylu vintage – czy warto?
Aranżacja domu w stylu vintage – czy warto?
Styl vintage stał się w ostatnich latach niesamowicie popularny. Chętnie sięgamy po nowe rzeczy z sieciówek inspirowane tymi klimatami, ale […]
Polecamy