Jakie urządzenia można spotkać w nowoczesnym gabinecie okulistycznym?

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Jakie urządzenia można spotkać w nowoczesnym gabinecie okulistycznym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne gabinety okulistyczne wyposażone są w sprzęty umożliwiające przeprowadzenie badań oraz leczenia pacjentów. To właśnie od nich zależy jakość świadczonych usług. Nowoczesne urządzania wpływają także znacząco na komfort wizyt i sprawiają, że pacjenci mają większe zaufanie do konkretnego lekarza oraz gabinetu.

W jaki sposób wyposażone są nowoczesne gabinety okulistyczne?

Refraktometr komputerowy wykorzystywany jest do diagnostyki osób dorosłych oraz dzieci. Z jego pomocą okulista jest w stanie określić, jakie wady wzroku występują u pacjenta. Stosuje się go także do tego, aby dobrać właściwe okulary lub soczewki kontaktowe. Urządzenie zwane tonometrem bezkontaktowym umożliwia przeprowadzenie bezbolesnego badania ciśnienia wewnątrzgałkowego. W nowoczesnych gabinetach okuliści wykonują także specjalistyczne badanie, jakim jest autorefraktometria. Jest to komputerowe badanie wad wzroku polegające na ocenie refrakcji oka. Z jej pomocą można w łatwy sposób wykryć takie nieprawidłowości jak krótkowzroczność, nadwzroczność oraz astygmatyzm.

W dobrze wyposażonym gabinecie powinien znaleźć się także komputerowy parymetr. Korzysta się z niego podczas badania pola widzenia. Pachymetr to z kolei urządzenie służące do sprawdzania grubości rogówki, co jest niezbędna podczas przeprowadzania niektórych operacji okulistycznych. Badanie takie wykonuje się również rutynowo, ponieważ grubość rogówki ma wpływ na ciśnienie śródgałkowe. Angiograf wykorzystywany jest do badania unaczynienia dna oka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sprzęt, który posiada każdy zastęp strażacki
Sprzęt, który posiada każdy zastęp strażacki
Podstawowe narzędzia strażaka Strażacy to grupa zawodowa, której podstawowym zadaniem jest gaszenie pożarów. Dlatego każdy zastęp strażacki musi mieć na […]
Polecamy