Jak dbać na co dzień o czystość w basenie?

Dom
punktzaczepienia
Jak dbać na co dzień o czystość w basenie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miesiące letnie wydają się cieplejsze z roku na rok, a co za tym idzie, wielu z nas inwestuje w akcesoria do wakacyjnego lenistwa na terenie własnego ogródka. Idealne w tej sytuacji są baseny. Kilka pierwszych dni upływa na beztroskiej zabawie dzieciaków oraz ochładzaniu ciała wygrzanego w pełnym słońcu. Zajmujemy się wtedy co najwyżej wyjęciem z wody stałych zanieczyszczeń w postaci liści. Niestety już po pewnym czasie zawartość basenu zaczyna nabierać brzydkiego, brudnego koloru. Nie powinniśmy się temu dziwić. Na własnym ciele, szczególnie na stopach nosimy piach i kurz, a w trakcie deszczu, jeśli nie przykrywamy tafli wody, dostają się tam również inne nieczystości. Aby zapobiegać takiemu zjawisku, powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach.

Codzienne działania zapobiegające zanieczyszczeniu basenu

Chcąc uniknąć sytuacji, w której nasz basen będzie idealnym miejscem dla bakterii, powinniśmy zainwestować z system filtrujący oraz napowietrzający. Nie są one jednak bezobsługowe, ponieważ szczególnie w przypadku filtra, musimy pamiętać o jego czyszczeniu raz na 2-3 dni. Z namnażaniem się drobnoustrojów doskonale poradzi sobie także chemia basenowa rozprowadzana w wodzie za pomocą specjalnych, pływających urządzeń. Takie preparaty zapewnią odpowiednią dezynfekcję, jak również utrzymają prawidłowe pH. Jeśli jesteśmy szczęściarzami posiadającymi duży basen, powinniśmy zajrzeć na taką stronę jak https://zodiacpolska.pl/. Znajdziemy tam ofertę odkurzaczy basenowych, które za nas wyczyszczą dno, ściany oraz lustro wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Relaksujące zapachy świec
Relaksujące zapachy świec
Świece to bardzo popularny element wystroju wnętrz. Pięknie się prezentują nawet wtedy, gdy nie są zapalone. Wieczorem nadają wyjątkowego klimatu […]
Polecamy