Jakie wyróżniamy typy foteli?

Dom
punktzaczepienia
Jakie wyróżniamy typy foteli?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Fotele możemy podzielić m.in. według miejsca w którym mają się znajdować, i funkcji jaką mają pełnić, a więc wyróżniamy np. fotele biurowe, ogrodowe czy też wypoczynkowe. Wybór fotela do wypoczynku nie jest łatwy, ze względu na dużą ilość form i wzorów występujących na rynku. Poniżej krótka charakterystyka najpopularniejszych foteli wypoczynkowych, do salonu, sypialni czy pokoju gościnnego.

Fotele wypoczynkowe – typy

Fotele do wypoczynku można podzielić na nowoczesne i klasyczne. Fotele mogą również się różnić wielkością, kształtem, czy też materiałem z jakiego są wykonane. Najważniejsze jednak aby były wygodne i wpasowały się w stylistykę, ponieważ często stanowią one centralny punkt mieszkania. Ważne jest również dobranie odpowiednich gabarytów fotela, tak aby nie przytłoczył wnętrza i jednocześnie spełnił swoją funkcję.

Fotel typu uszak to jeden najpopularniejszych modeli, który pasuje właściwie do każdego wnętrza. Dobrze sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i salonie. Fotel ma charakterystyczne listewki z boku, wyglądające jak uszy. Fotel uszak jest duży i wyjątkowo wygodny, dzięki wysokiemu oparciu. Tył jest w całości tapicerowany, podobnie jak miękkie siedzisko. Nogi fotela są wykonane najczęściej z drewna.

Do uszaka bardzo podobny jest również inny rodzaj fotela, tzw. fotel skandynawski, który będzie pasował do minimalistycznego wystroju wnętrza. Fotele takie są wysokie, wygodne, najczęściej w jasnych barwach, zaprojektowane tak, by jak najlepiej spełniać swoją funkcję. Przykładowe modele foteli skandynawskich, można znaleźć w linku poniżej: https://www.grekpol.pl/pl/menu/meble/meble-wypoczynkowe/fotele/fotele-skandynawskie-173.html.

Fotel w stylu barokowym będzie się dobrze prezentował we wnętrzu w stylu retro. Najczęściej wykonany z pikowanej skóry bądź jej imitacji, z bogato zdobionymi nóżkami. Jest to model pełen elegancji i klasy, masywny i duży, dlatego przeznaczony raczej do większych pomieszczeń. Fotel w stylu barokowym pasuje np. do wnętrz w stylu glamour lub prowansalskim.

Fotel do wnętrz klasycznych również charakteryzuje się dużymi gabarytami i wagą. Prosty kształt, pokrycie skórą lub tkaniną, często łączony z podnóżkiem w podobnej kolorystyce. Jest to idealny fotel do odpoczynku, lektury, jednak także potrzebuje większej przestrzeni w mieszkaniu, żeby dobre wyeksponować swoje atuty i wspaniały wygląd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skompletować ubrania do ćwiczeń na dworze?
Jak skompletować ubrania do ćwiczeń na dworze?
Zamknięte siłownie i baseny sprawiły, że wielu z nas próbuje wykonywać ćwiczenia w domowym zaciszu lub całkowicie zrezygnowało z aktywności […]
Polecamy