Systemy wentylacji w domu – jakie są ich rodzaje?

Dom
punktzaczepienia
Systemy wentylacji w domu – jakie są ich rodzaje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

System wentylacji domu to system kanałów, otworów wentylacyjnych i rejestrów, które doprowadzają świeże powietrze do domu. Pomaga on również usunąć zużyte powietrze i zapachy z domu.

Istnieje wiele rodzajów dostępnych systemów. Typ, który wybierzesz zależy od wielkości i kształtu domu, materiałów użytych do jego budowy, miejsca zamieszkania i ilości pieniędzy, które chcesz wydać.

Do najczęstszych typów systemów wentylacyjnych należą:

Naturalna wentylacja 

Wentylacja naturalna wykorzystuje pasywny przepływ powietrza powstały w wyniku różnic temperatur pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem. Ponieważ ten rodzaj wentylacji nie wymaga zasilania ani wentylatorów, jest często stosowany w pasywnych systemach ogrzewania słonecznego lub w szklarniach.

Mechaniczna wentylacja wywiewna 

Mechaniczna wentylacja wywiewna wykorzystuje wentylator do doprowadzania świeżego powietrza i wydalania zużytego przez wentylator wyciągowy lub przewód kominowy.

Mechaniczny nawiew 

Mechaniczna wentylacja nawiewna wykorzystuje wentylator do doprowadzenia świeżego powietrza i rozprowadzenia go po całym domu poprzez przepchnięcie go przez kanały biegnące przez ściany, sufity lub podłogi (w zależności od tego, czy jest to system centralny, czy system dla całego domu). Ten rodzaj systemu jest często stosowany w domach z piwnicami, ponieważ nie mają one naturalnych wzorców cyrkulacji.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów o systemach wentylacji, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://www.komeno.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Druk 3D – jakie ma zastosowanie?
Druk 3D – jakie ma zastosowanie?
Druk 3D to technologia, która istnieje już od ponad 25 lat. Dopiero niedawno stała się przystępna dla przeciętnego konsumenta, a […]
Polecamy