Materac rehabilitacyjny – jaki najlepszy?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Materac rehabilitacyjny – jaki najlepszy?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Materac rehabilitacyjny to konstrukcja wykorzystywana w procesie leczenia niedowładu kończyn, poważnych urazów kręgosłupa czy zmian o charakterze zwyrodnieniowym. Umożliwia wykonywanie konkretnych ćwiczeń, które pozwalają szybciej wrócić do pełnej sprawności. Na uwagę zasługują w szczególności modele piankowe. Posiada je w swoim asortymencie ten profesjonalny sklep online: https://erehabilitant.pl/.

Wypełnienie odgrywa kluczową rolę

Omawiany materac znakomicie sprawdza się zarówno przy rehabilitacji osób niepełnosprawnych ruchowo, jak i opiece nad pacjentami obłożnie chorymi. Poza tym może być z powodzeniem używany przez wszystkich, którym zależy na optymalnym komforcie snu. Przy wyborze konkretnego egzemplarza zainteresujmy się przede wszystkim materiałem wykonania. Pożądane jest obicie z wysokiej jakości nielakierowanej skóry ekologicznej o strukturze skórki pomarańczowej. Taka powierzchnia ogranicza bowiem poślizg, a przy tym charakteryzuje się zaskakująco dużą odpornością na ścieranie. Jeśli natomiast chodzi o wypełnienie, to najlepiej postawić na piankę poliuretanową bądź lateksową z atestem higienicznym (gwarancja dobrej elastyczności punktowej). Dodatkowo materac powinien być co najmniej podwójnie składany, ponieważ wyraźnie ułatwia to jego przenoszenie oraz magazynowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są typy igieł do tatuażu?
Jakie są typy igieł do tatuażu?
Igły do tatuażu są najważniejszą częścią maszyny do tatuażu. To właśnie igła faktycznie przebija skórę i umieszcza tusz w skórze […]
Polecamy