W jakim celu wykonuje się zabieg artroskopii?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
W jakim celu wykonuje się zabieg artroskopii?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Artroskopia jest nieinwazyjną metodą leczenia schorzeń stawów. Polega ona na wziernikowaniu ich wnętrza, co pozwala nie tylko obejrzeć ich budowę, ale również usunąć wszelkie nieprawidłowości. Umożliwia także pobranie próbki do badania histopatologicznego. 

Kiedy warto jest przeprowadzić artroskopię?

Artroskopia przeprowadzana jest za pomocą artroskopu, który wprowadzany jest do wnętrza przez niewielkie nacięcie. Ortopeda może obejrzeć dokładnie budowę stawu za sprawą wprowadzenia roztworu soli fizjologicznej. Jeśli jest taka potrzeba, to chirurg rozpoczyna zabieg na uszkodzonym stawie. Najczęściej wykonywanym zabiegiem tego rodzaju jest rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego. Do jego zerwania dochodzi bowiem najczęściej podczas uprawiania sportów lub innej aktywności fizycznej, a także codziennych czynności. Artroskopia przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, dzięki czemu zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Pozwala na skuteczną naprawę uszkodzonego stawu w sposób nieinwazyjny. Do tego, aby poddać się takiemu zabiegowi konieczne jest znalezienie specjalisty, jakim jest ortopeda Gdańsk to jedno z miast, w którym bez większego problemu uda się takiego znaleźć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Trzy sposoby na zagospodarowanie przestrzeni w salonie
Trzy sposoby na zagospodarowanie przestrzeni w salonie
Odpowiednie drzwi Salon jest zazwyczaj miejscem otwartym, w którym domownicy łatwo mogą przemieszczać się pomiędzy nim, a pozostałymi pomieszczeniami. Gdyby […]
Polecamy