Klimatyzacja – czy szkodzi zdrowiu?

Dom
punktzaczepienia
Klimatyzacja – czy szkodzi zdrowiu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie ciężko sobie wyobrazić sezon letni bez posiadania w domu czy mieszkaniu funkcjonalnego systemu klimatyzacyjnego. Obniża on bowiem skutecznie poziom temperatury w pomieszczeniach, co przekłada się na komfort termiczny. Dodatkowo eliminuje szkodliwe wirusy i roztocza. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nieprawidłowa eksploatacja klimatyzacji może prowadzić do różnorodnych problemów zdrowotnych. 

Systematyczne serwisowanie minimalizuje zagrożenie

Zamontowana w obiekcie mieszkalnym klimatyzacja przynosi niesamowitą ulgę w okresie letnim, gdy żar leje się z nieba. W ten sposób gwarantuje dobre samopoczucie, spokojny sen i brak dolegliwości oddechowych czy związanych z układem sercowo-naczyniowym. Z drugiej jednak strony stwarza konkretne zagrożenia – zwłaszcza w sytuacji, gdy nie jest regularnie czyszczona, dezynfekowana ani serwisowana. Na jej podzespołach osadzają się wówczas groźne bakterie i grzyby, które są rozsiewane wraz z chłodnym powietrzem. Ich wdychanie skutkuje objawami alergicznymi, a w skrajnym przypadku astmą. Dlatego zaleca się co najmniej dwa razy w roku wezwanie specjalistów. Jeśli interesuje nas porządny serwis klimatyzacji Poznań to miasto, gdzie funkcjonuje firma świadcząca tego rodzaju usługi. Pamiętajmy też o unikaniu dużych różnic temperatur pomiędzy wnętrzem domu a warunkami panującymi na zewnątrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pozbyć się zbędnych mebli i sprzętów z domu?
Jak pozbyć się zbędnych mebli i sprzętów z domu?
Urządzanie mieszkania bądź domu to przyjemny obowiązek. Z podekscytowaniem myślimy o zbliżających się zakupach, z zainteresowaniem oglądamy katalogi, planujemy rozmieszczenie […]
Polecamy