Motywacja pracowników do większej pracy – co zrobić w razie jej braku?

Styl życia
punktzaczepienia
Motywacja pracowników do większej pracy – co zrobić w razie jej braku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brak motywacji pracowników do wykonywania swojej pracy to poważny problem. Szacuje się, że w Polsce nawet 25% aktywnych zawodowo osób, może odczuwać zmęczenie swoim zajęciem. Czasami brak chęci wykonywania swoich obowiązków to bardzo skomplikowany problem, który może mieć podłoże nie tylko w miejscu pracy, ale nawet w środowisku domowym. Czy można w jakiś sposób zmotywować pracowników do pracy?

Nie tylko wysokość pensji działa motywująco

Warto wiedzieć, że wypalenie zawodowe nie zawsze jest związane z poczuciem otrzymywania zbyt niskiej pensji. Nawet osoby, które mają wysokie stanowisko, mogą po jakimś czasie pracować coraz gorzej. Co w takiej sytuacji może zrobić pracodawca? W życiu ważna jest równowaga oraz poczucie bycia docenionym. Choćby częstsze chwalenie pracowników czy organizowanie spotkań integracyjnych, pozwoli im czuć się ważnymi. Podczas spotkań można porozmawiać z każdym z nich, aby każdy pracownik czuł się tak samo doceniany. Innym pomysłem na zwiększenie motywacji są benefity. Eksperci alarmują, że brak hobby, mała lub zerowa aktywność fizyczna i skupienie się jedynie na pracy, jest jedną z przyczyn wypalenia zawodowego. Dodając do pensji benefity w postaci karty na siłownię czy biletów do kina, pomagamy pracownikom znaleźć sposób na relaks po pracy, który umożliwi im miły odpoczynek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowoczesne i designerskie siedziska
Nowoczesne i designerskie siedziska
Siedziska, szczególnie te nowoczesne i designerskie, skutecznie wyręczają tradycyjne krzesła i fotele. Dobrze sprawdzą się szczególnie w niedużych wnętrzach, w […]
Polecamy