Montaż okien – jak to wygląda krok po kroku?

Dom
punktzaczepienia
Montaż okien – jak to wygląda krok po kroku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa Twojego wymarzonego domu chyli się ku końcowi i żeby dojść do stanu surowego zamkniętego musisz jeszcze tylko zamontować okna i możesz się brać za prace wykończeniowe. Jednak nie jest to proste zadanie i mocno zastanawiasz się, jak się do tego zabrać. Sam sobie nie poradzisz, za duże powierzchnie, ale może z pomocą znajomego lub szwagra? Zanim się jednak na to zdecydujesz, przemyśl poważnie tę sprawę. W końcu masz mieszkać w tym domu przez długie lata.

Montaż okien jest bardzo trudny

Zamontowanie okien to nie jest łatwa sprawa I wymaga sporego, nabieranego pod fachowym okiem doświadczenia. Jeżeli nigdy nie pracowałeś w budowlance i nie masz o tym zielonego pojęcia, zleć to lepiej profesjonalistom. Źle osadzona rama okienna może nie zachowywać odpowiednich właściwości termoizolacyjnych domostwa, a nawet wypaść. A przecież chcesz żyć w domu ciepłym i bezpiecznym, który będzie wyglądał pięknie.

Na stronie http://www.erka-systemy.pl/strona/Montaz-Serwis/Montaz-okien dowiesz się, czemu to takie skomplikowane. By zamocować ramę w otworze okiennym używa się specjalnych dybli lub kotew, które utrzymają ją w miejscu. Miejsce, w którym mocujesz ramę zależy w największym stopniu od rodzaju ścian, gdyż inaczej umiejscawia się je w ścianach jedno a inaczej w dwu lub trzywarstwowych. Większość problemów z oknami, które zgłaszają ich użytkownicy, to wina nieprawidłowego montażu, a nie problemu z samym oknem! Ponadto ościeżnica przed rozpoczęciem montażu musi zostać dokładnie oczyszczona, by żadne nierówności nie przeszkadzały w zakładaniu okien.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przydatne akcesoria do restauracji
Przydatne akcesoria do restauracji
Każda restauracja, aby poprawnie funkcjonować, musi mieć na swoim pokładzie nie tylko odpowiednie osoby, ale także niezbędne wyposażenie. Składają się […]
Polecamy