Montaż okien – jak to wygląda krok po kroku?

Dom
punktzaczepienia
Montaż okien – jak to wygląda krok po kroku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa Twojego wymarzonego domu chyli się ku końcowi i żeby dojść do stanu surowego zamkniętego musisz jeszcze tylko zamontować okna i możesz się brać za prace wykończeniowe. Jednak nie jest to proste zadanie i mocno zastanawiasz się, jak się do tego zabrać. Sam sobie nie poradzisz, za duże powierzchnie, ale może z pomocą znajomego lub szwagra? Zanim się jednak na to zdecydujesz, przemyśl poważnie tę sprawę. W końcu masz mieszkać w tym domu przez długie lata.

Montaż okien jest bardzo trudny

Zamontowanie okien to nie jest łatwa sprawa I wymaga sporego, nabieranego pod fachowym okiem doświadczenia. Jeżeli nigdy nie pracowałeś w budowlance i nie masz o tym zielonego pojęcia, zleć to lepiej profesjonalistom. Źle osadzona rama okienna może nie zachowywać odpowiednich właściwości termoizolacyjnych domostwa, a nawet wypaść. A przecież chcesz żyć w domu ciepłym i bezpiecznym, który będzie wyglądał pięknie.

Na stronie http://www.erka-systemy.pl/strona/Montaz-Serwis/Montaz-okien dowiesz się, czemu to takie skomplikowane. By zamocować ramę w otworze okiennym używa się specjalnych dybli lub kotew, które utrzymają ją w miejscu. Miejsce, w którym mocujesz ramę zależy w największym stopniu od rodzaju ścian, gdyż inaczej umiejscawia się je w ścianach jedno a inaczej w dwu lub trzywarstwowych. Większość problemów z oknami, które zgłaszają ich użytkownicy, to wina nieprawidłowego montażu, a nie problemu z samym oknem! Ponadto ościeżnica przed rozpoczęciem montażu musi zostać dokładnie oczyszczona, by żadne nierówności nie przeszkadzały w zakładaniu okien.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podstawowe wyposażenie restauracji
Podstawowe wyposażenie restauracji
Wyposażanie nowej restauracji warto zacząć od zakupu niezbędnych dla każdego kucharza sprzętów. Do takich niewątpliwie zaliczają się noże. WMF nóż […]
Polecamy