Kto może nam pomóc gdy mamy problem z nieuczciwym pracodawcą?

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Kto może nam pomóc gdy mamy problem z nieuczciwym pracodawcą?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Relacje między pracownikiem i pracodawcą nie należą do równorzędnych. Pracodawca to strona, która za wykonywanie określonych zadań przez pracownika oferuje stosowne wynagrodzenie. Stosunek zależności między nimi reguluje prawo pracy Poznań jest miastem, w którym działa wiele placówek i organizacji, które udzielają wsparcia w tym temacie. W związku z tym w sytuacji, gdy prawa pracownika są przekraczane, warto szukać profesjonalnego wsparcia. W Kodeksie Pracy widnieje wiele ważnych zapisów w tym obszarze. Istnieje kilka możliwości, by je skutecznie egzekwować. Do kogo zwrócić się po wsparcie?

Merytoryczna pomoc na wagę złota

Poszukując odpowiedzi na pytanie, jak pomóc sobie z problemem nieuczciwego pracodawcy, najlepiej zasięgnąć opinii prawnika. Istnieją kancelarie, które specjalizują się w prawie pracy. Pomocy można też szukać u radców prawnych.

Adwokat lub radca prawny, po zapoznaniu się z konkretną sytuacją, mogą zaproponować pewne rozwiązania. Może to być skierowanie sprawy do sądu, negocjacje lub wystosowanie do pracodawcy pisma.

Istnieją również wyspecjalizowane jednostki, które zwykle korzystają z usług prawniczych. Należą do nich przede wszystkim związki zawodowe, które wspierają pracowników w zapewnianiu godnych warunków pracy, jak i chronią przed dyskryminacją czy bezprawnym zwolnieniem. Kolejnym przykładem są organizacje pozarządowe, które proponują często bezpłatne porady prawne, a także pomoc psychologiczną. Adresy i dane kontaktowe można znaleźć między innymi w internecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
E-commerce sposobem na życie – Jak zacząć z biznesem?
E-commerce sposobem na życie – Jak zacząć z biznesem?
Prowadzenie sklepu internetowego to świetny sposób na zarabianie. Ale jest to coś więcej niż tylko otwarcie sklepu internetowego. Musisz być […]
Polecamy