Jakie modele lamp będą dobrze prezentować się w salonie?

Dom
punktzaczepienia
Jakie modele lamp będą dobrze prezentować się w salonie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon to w wielu domach pomieszczenie wielofunkcyjne – służy nie tylko do przyjmowania gości, ale też do relaksu z książką po pracy, do oglądania telewizji w piątkowy wieczór, a nierzadko jest także pokojem pełniącym funkcję jadalni, a nawet i sypialni. Ostatecznie trudno określić, która część jest tą najważniejszą i która powinna być najjaśniejsza. Stąd też mogą wynikać trudności w dobraniu odpowiedniego oświetlenia. Jakie lampy będą więc najlepsze?

Oświetlenie do salonu – które najlepsze?

Stając przed wyborem lampy do salonu, musimy sobie postawić pytanie, jaki efekt chcemy uzyskać? Czy chcemy oświetlić równomiernie całe pomieszczenie, czy też zależy nam, aby któraś część była bardziej wyeksponowana, podczas gdy inne będziemy doświetlać tylko od czasu do czasu?

Jeśli w naszym salonie znajduje się stół bądź stolik kawowy otoczony zestawem wypoczynkowym, wtedy często umieszczenie nad nim głównego oświetlenia ma sens, bo to tam będziemy przyjmować gości, czytać gazetę i generalnie spędzać sporo czasu.

Jeżeli natomiast jest to salon połączony z jadalnią, wtedy pozostaje kwestią indywidualną, czy wolimy skupiać życie rodzinne wokół stołu z krzesłami, czy wręcz przeciwnie – przenieść je w któryś z lepiej usytuowanych punktów, w którym na przykład stoi wygodniejsza kanapa bądź fotele.

Natomiast przy małych pokojach może to nie mieć aż takiego znaczenia, gdyż jedna wisząca lampa może się okazać wystarczająca, by oświetlić całą przestrzeń i oprócz niej przyda nam się tylko jedna mała lampka stojąca czy kinkiety dodające nastrojowego blasku wieczorami.

Warto pamiętać, że oświetlenie pełni również funkcję dekoracyjną i choć sufitowa instalacja oświetleniowa zwykle okazuje się niezbędna, to charakter wnętrza podkreślą też stojące lampy z abażurem, małe lampki na stół czy ozdobne panele LED.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego tak ważne jest oczyszczanie ścieków?
Dlaczego tak ważne jest oczyszczanie ścieków?
Po co oczyszczanie ścieków? Świadomość społecznej odpowiedzialności w obszarze ekologii wzrasta z roku na rok. Zarówno obywatele jak i wielkie […]
Polecamy