Przewodnik po modnej biżuterii dla kobiet

Styl życia
punktzaczepienia
Przewodnik po modnej biżuterii dla kobiet
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest biżuteria modowa?

Biżuteria modowa to dodatek, który nosi się w celu uwydatnienia własnego wyglądu. Może być formalny lub swobodny.

Biżuteria jest rodzajem ozdób, które zwykle nosi się na ciele, ale można ją również nosić w domu. Modna biżuteria damska może służyć poprawie wyglądu lub, bardziej ogólnie, może być wykorzystywana do celów społeczno-kulturalnych.

Rodzaje modnej biżuterii – jakie są rodzaje?

Termin biżuteria odnosi się do wszelkich osobistych ozdób, ale zwykle odnosi się do przedmiotów noszonych na ciele.

Biżuteria jest zwykle podzielona na dwie szerokie kategorie: biżuteria delikatna (lub poważna) i biżuteria kostiumowa (lub modna). Rodzaj biżuterii nie zależy od klasyfikacji.

Rodzaje modnej biżuterii:

  • kolczyki: kolczyki to kawałki biżuterii, które są utrzymywane na miejscu przez przekłucie płatka ucha lub innej części ciała.
  • pierścionki: pierścionki mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, takich jak złoto, srebro, platyna, tytan i inne. Są często używane jako sygnety lub jako obrączki ślubne dla par, które chcą wyrazić swoją miłość do siebie.
  • naszyjniki: to różnorodna biżuteria noszona na szyi
  • bransoletki: bransoletki to elementy biżuterii, które są noszone na ręce.

Co to jest biżuteria srebrna i biała złota?

Biżuteria ze srebra i białego złota składa się z różnych metali, ale tego samego koloru. Srebro jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła i matowieje w kontakcie z powietrzem. Białe złoto jest stopione z niklem i palladem, dzięki czemu jest minimalnie bielsze niż srebro.

Srebrna biżuteria zmatowieje, jeśli użytkownik nie zadba o nią odpowiednio, pozostawiając brązową lub czarną pozostałość na powierzchni. Biżuteria z białego złota nie matowieje łatwo, ponieważ nikiel i pallad zapobiegają utlenianiu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prawidłowo dopasować buty do rozmiaru swojej stopy?
Jak prawidłowo dopasować buty do rozmiaru swojej stopy?
Komfort noszenia obuwia Dopasowanie właściwego rozmiaru obuwia ma ogromny wpływ na jakość i komfort jego noszenia. Jednakże okazuje się, że […]
Polecamy