Przewodnik po modnej biżuterii dla kobiet

Styl życia
punktzaczepienia
Przewodnik po modnej biżuterii dla kobiet
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest biżuteria modowa?

Biżuteria modowa to dodatek, który nosi się w celu uwydatnienia własnego wyglądu. Może być formalny lub swobodny.

Biżuteria jest rodzajem ozdób, które zwykle nosi się na ciele, ale można ją również nosić w domu. Modna biżuteria damska może służyć poprawie wyglądu lub, bardziej ogólnie, może być wykorzystywana do celów społeczno-kulturalnych.

Rodzaje modnej biżuterii – jakie są rodzaje?

Termin biżuteria odnosi się do wszelkich osobistych ozdób, ale zwykle odnosi się do przedmiotów noszonych na ciele.

Biżuteria jest zwykle podzielona na dwie szerokie kategorie: biżuteria delikatna (lub poważna) i biżuteria kostiumowa (lub modna). Rodzaj biżuterii nie zależy od klasyfikacji.

Rodzaje modnej biżuterii:

  • kolczyki: kolczyki to kawałki biżuterii, które są utrzymywane na miejscu przez przekłucie płatka ucha lub innej części ciała.
  • pierścionki: pierścionki mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, takich jak złoto, srebro, platyna, tytan i inne. Są często używane jako sygnety lub jako obrączki ślubne dla par, które chcą wyrazić swoją miłość do siebie.
  • naszyjniki: to różnorodna biżuteria noszona na szyi
  • bransoletki: bransoletki to elementy biżuterii, które są noszone na ręce.

Co to jest biżuteria srebrna i biała złota?

Biżuteria ze srebra i białego złota składa się z różnych metali, ale tego samego koloru. Srebro jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła i matowieje w kontakcie z powietrzem. Białe złoto jest stopione z niklem i palladem, dzięki czemu jest minimalnie bielsze niż srebro.

Srebrna biżuteria zmatowieje, jeśli użytkownik nie zadba o nią odpowiednio, pozostawiając brązową lub czarną pozostałość na powierzchni. Biżuteria z białego złota nie matowieje łatwo, ponieważ nikiel i pallad zapobiegają utlenianiu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Środki czystości dla firm
Środki czystości dla firm
Każda firma dba o to aby jakość jej usług była świadczona na najwyższym poziomie. Przedsiębiorcom zależy bowiem na dobrych opiniach, […]
Polecamy