Jakie są rodzaje rozwodów?

Styl życia
punktzaczepienia
Jakie są rodzaje rozwodów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód to proces prawny, który kończy małżeństwo. Kiedy rozwodzisz się ze swoim małżonkiem, sąd kończy wasz związek małżeński i rozwiązuje takie kwestie jak opieka nad dziećmi, wsparcie i podział majątku.

Istnieją dwa rodzaje rozwodów: sporny i bezsporny. Rozwód sporny to taki, w którym dochodzi do nieporozumień między dwiema osobami rozwodzącymi się lub ich prawnikami. Rozwód bezsporny to taki, w którym obie strony zgadzają się co do wszystkich kwestii i nie muszą iść do sądu.

Rozwód sporny 

W spornym rozwodzie jeden z małżonków chce zakończenia małżeństwa, a drugi nie. Jeśli otrzymujesz sporny rozwód, będziesz musiał uczestniczyć w rozprawach sądowych i odpowiadać na pytania pod przysięgą dotyczące twojego małżeństwa. Takie postępowanie może być stresujące i emocjonalne. Jeśli jednak to ty starasz się o rozwód, ważne jest, abyś trzymał się go do końca, ponieważ w przeciwnym razie twój małżonek zatrzyma cały majątek małżeński (pieniądze i nieruchomości), a ty nie będziesz miał prawa do żadnego z nich.

Rozwód bezsporny 

W przypadku rozwodu bezspornego, oboje małżonkowie zgadzają się na wszystko w swoich dokumentach rozwodowych – w tym na kwestie finansowe, takie jak alimenty i alimenty na dzieci. Nadal będziesz musiał chodzić na rozprawy sądowe i odpowiadać pod przysięgą na pytania dotyczące twojego małżeństwa, ale postępowanie to będzie znacznie łatwiejsze niż w przypadku, gdy twój małżonek kwestionuje rozwód.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej możliwości, to rozwód Warszawa, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Fotele do salonu – na jaki się zdecydować? Może skandynawski?
Fotele do salonu – na jaki się zdecydować? Może skandynawski?
Musi być wygodny Fotel to jeden z najważniejszych mebli w Twoim salonie. Jest to miejsce, w którym możesz usiąść, zrelaksować […]
Polecamy