Jakie zabawki najlepiej wziąć na czas dłuższych wakacji?

Styl życia
punktzaczepienia
Jakie zabawki najlepiej wziąć na czas dłuższych wakacji?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzieci to mali geniusze kreatywności i wpadania na coraz to nowe pomysły zabaw. Jednocześnie, bardzo szybko się nudzą, wymyślonymi dopiero co formami rozrywek. Jedną z efektywnych metod zatrzymujących uwagę maluchów na dłużej są wielofunkcyjne, jak i logiczne zabawki. Jak je wybrać i co spakować do walizki udając się na dłuższy, rodzinny urlop?

Kreatywne, rozwijające abstrakcyjne myślenie, jak i pamięć

Na wakacje zabierzmy ulubione zabawki dziecka. Jednak z grupy tej wykluczmy te, które zajmują zbyt dużo miejsca – przykładowo, zamiast dużego i nieporęcznego pluszowego misia, postawmy na parę innych kompaktowych i małych produktów. Powodzeniem cieszyć się będą wszelkie gry integracyjne (pozwalające na integrację z rodziną czy niedawno poznanymi rówieśnikami). Dobrym przykładem może być Hape fantazyjny zamek – dzięki dużej liczbie drewnianych elementów, codziennie zbudować możemy budowle o innych kształtach i charakterystyce. Co więcej, niektóre klocki posiadają wewnątrz siebie małe koraliki, które wydają podczas ich ruszania przyjemny dźwięk.

Dużą rolę pełni również sama lokalizacja, do której się udajemy. Inne przedmioty zabierzemy w czasie zimowego wyjazdu w góry, a inne udając się w tym okresie do ciepłych krajów. Bezwzględnie też gry i zabawki powinny być dostosowane do wieku oraz poziomu umiejętności dziecka. Ważne jest to nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale i emocji, jakie zabawa będzie generować. Jeśli wybieramy się w podróż autem, wyposażmy go w praktyczny i regulowany fotelik – jako przykład posłużyć mogą produkty ze strony: https://www.fotelikiabc.pl/. Przy wyborze pamiętajmy o tym, iż każdy fotelik posiada inną charakterystykę i skierowany jest do różnych dziecięcych grup wagowych i wiekowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co to jest i na czym polega dietoterapia?
Co to jest i na czym polega dietoterapia?
Dietoterapia to wdrożenie odpowiedniego żywienia, które ma na celu zwalczanie konkretnych dolegliwości oraz walkę z niektórymi chorobami. Stosuje się ją […]
Polecamy