Rehabilitacja poszpitalna – jak wrócić do sprawności?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Rehabilitacja poszpitalna – jak wrócić do sprawności?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po pobycie w szpitalu ważne jest, aby odzyskać siły i sprawność fizyczną. Możesz czuć się słaby, zmęczony i niepewny siebie – ale jeśli możesz rozpocząć delikatne ćwiczenia, twoje ciało będzie się szybciej leczyć.

Po wyjściu ze szpitala możesz czuć się nieco bardziej wrażliwy niż zwykle. Możesz mieć nowe blizny, ranę chirurgiczną lub dreny. Możesz również zmagać się z bólem i dyskomfortem.

Będziesz potrzebował pomocy, aby wrócić do dawnej formy. W tym celu stosuje się rehabilitację poszpitalną. Ma ona na celu pomóc Ci w pokonaniu fizycznych i emocjonalnych wyzwań, które pojawiają się po operacji, chorobie lub urazie.

Co to jest rehabilitacja poszpitalna?

Rehabilitacja poszpitalna to program, który ma na celu pomóc pacjentom odzyskać sprawność po operacji lub urazie. Obejmuje on ćwiczenia, które stopniowo budują Twoją siłę, wytrzymałość i mobilność. Można ją wykonywać samodzielnie lub w grupie z innymi osobami, które mają podobne urazy lub problemy zdrowotne.

Kto potrzebuje rehabilitacji poszpitalnej?

Większość osób, które przebywały w szpitalu dłużej niż tydzień, będzie potrzebowała pewnej formy rehabilitacji przed powrotem do domu. Potrzeba rehabilitacji poszpitalnej zależy jednak od rodzaju operacji lub urazu, który przeszedłeś oraz od tego, jak długo przebywałeś w szpitalu.

Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca, to dom pomocy społecznej Lublin, jest miastem, w którym są świadczone takie usługi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rzeczoznawca samochodowy – kiedy warto skorzystać z jego usług?
Rzeczoznawca samochodowy – kiedy warto skorzystać z jego usług?
Istnieje wiele sytuacji, w których warto skorzystać z porady specjalisty jaki jest rzeczoznawcza samochodowy. Może to być stłuczka lub chęć […]
Polecamy