Skąd wzięła się popularność stylu industrialnego jako wystroju wnętrza?

Dom
punktzaczepienia
Skąd wzięła się popularność stylu industrialnego jako wystroju wnętrza?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżowanie wnętrz pod kątem modnego stylu industrialnego jest w Polsce coraz bardziej popularne. I chociaż ten typ aranżacji wnętrz wiedzie zdecydowany prym na zachodzie Europy i w USA, to polscy właściciele mieszkań coraz chętniej czerpią z niego inspirację do własnych mieszkań.

Skąd bierze się taka popularność aranżacji industrialnych?

Sama historia industrialnego urządzania wnętrz sięga lat 50-tych i czasu wielkiej recesji w Stanach Zjednoczonych. Ten okres doprowadził do upadku wielu fabryk i ówczesnych przedsiębiorstw, po których pozostały ziejące pustką magazyny i hale produkcyjne. To właśnie w nich zaczęli ”urządzać” się artyści, którzy na wielkich przestrzeniach i z wykorzystaniem pofabrycznych pozostałości zaczęli tworzyć niezwykłe konstrukcje użytkowe. Ich oryginalne pomysły i rozwiązania stały się inspiracją dla setek projektantów z całego świata. Dziś w sklepach meblowych, takich jak np. Argento meble można znaleźć mnóstwo mebli i dekoracji wnętrzarskich inspirowanych właśnie tamtymi czasami i pracami niepokornych artystów.

Okazało się, że właściciele dużych mieszkań, pełnych przestrzeni, światła i załomów dachowych czy właściciele wielopiętrowych kamienic idealnie dopasowali ich aranżację wykorzystując takie meble industrialne.

Dzięki takim propozycjom, jak zamieszczone na https://www.artegaleriamebli.pl/ czy w innych sklepach poruszających się wokół tematyki mebli “pofabrycznych”, stare, duże wnętrza nabrały oryginalnego charakteru i stały się nie tylko przestrzeniami mieszkalnymi, ale i prawdziwymi arcydziełami sztuki użytkowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy warto wykonać pomiary sytuacyjno-wysokościowe?
Kiedy warto wykonać pomiary sytuacyjno-wysokościowe?
Wykorzystanie sytuacyjnych pomiarów wysokości jest właściwe, gdy konieczne jest uzyskanie dokładnych wysokości dla celów wyrównania, projektowania i budowy robót ziemnych […]
Polecamy