Słoma – jak należy ją przechowywać?

Styl życia
punktzaczepienia
Słoma – jak należy ją przechowywać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Słoma wytwarzana i wykorzystywana jest w każdym gospodarstwie. Aby zachowała ona swoje właściwości musi być odpowiednio przechowywana już od samego zbioru. Skorzystać można z kilku sprawdzonych i skutecznych sposobów na jej składowanie oraz ochronę przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. 

Jak prawidłowo przechowywać słomę?

Słomę można przechowywać na świeżym powietrzu. Najczęściej rolnicy decydują się na trzymanie jej w stogach lub stertach z bali lub kostek. Muszą one być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią oraz promieniowaniem słonecznym. W tym celu doskonale sprawdza się włóknina do ochrony słomy, która jest materiałem wytrzymałym oraz przepuszczającym powietrze. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej gramatury jest ona w stanie zabezpieczyć słomę nawet przed bardzo silnym wiatrem. Dobry przepływ zapewnia także właściwe odparowanie wilgoci. Włóknina jest świetną alternatywą dla plandek oraz folii, pod którymi gromadzi się wilgoć, co jest idealnym środowiskiem dla rozwoju pleśni oraz powoduje gnicie słomy. Zakup włókniny to świetna inwestycja na lata. Jeśli chcemy dodatkowo zabezpieczyć słomę możemy zdecydować się na jej przechowywanie stodołach lub pod specjalnymi wiatami. Jest to już jednak bardziej kłopotliwe oraz droższe rozwiązanie, ponieważ wymaga zbudowania odpowiedniego pomieszczenia, które zajmuje sporo miejsca. Słoma jest materiałem łatwopalnym, dlatego musi być trzymana w miejscu z dala od potencjalnych źródeł ognia. Warto zapas umieścić w kilku miejscach, aby w razie pożaru udało się uchronić chociaż część zapasów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie czynności mogą obejmować profesjonalne usługi CNC?
Jakie czynności mogą obejmować profesjonalne usługi CNC?
Produkcja różnorodnych przedmiotów, takich jak części samochodowe czy detale łączeniowe odbywa się dziś na dużą skalę. Ze względu na to […]
Polecamy