Sposób przygotowania paszy dla koni

Hobby i sport
punktzaczepienia
Sposób przygotowania paszy dla koni
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowie konia zależy w dużej mierze od sposobu jego żywienia. Na rynku dostępne są różne rodzaje pasz, które różnią się od siebie sposobem ich przygotowywania. W jaki sposób są produkowane poszczególne rodzaje pożywienia?

Produkcja paszy

Jedną z możliwości żywienia koni jest podawanie im granulatu. Jest on uzyskiwany poprzez obróbkę termiczną surowca, a następnie poddanie go prasowaniu. Uzyskany w ten sposób granulat można także rozkruszać na mniejsze cząstki. Wadą takiej produkcji jest utrata dużej ilości składników odżywczych.

Innym, popularnym w ostatnim czasie sposobem żywienia koni są trawokulki. Uzyskuje się je poprzez zmieszanie ekologicznie wyprodukowanej trawy wraz z paszą treściwą (na przykład zbożem). Następnie z masy formuje się kulki, które są suszone ciepłym powietrzem. Dzięki tej metodzie pasza nie traci wartości odżywczych, a dodatkowo jest chroniona przed rozwojem grzybów i pleśni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie korzyści dla domu przyniesie wykorzystanie celulozy podczas jego budowy?
Jakie korzyści dla domu przyniesie wykorzystanie celulozy podczas jego budowy?
Rynek budowlany ciągle ewoluuje, tak jak zmieniają się wykorzystywane w nim rozwiązania technologiczne. Proces ten przebiega szybciej w przypadku budownictwa […]
Polecamy