Sposób przygotowania paszy dla koni

Hobby i sport
punktzaczepienia
Sposób przygotowania paszy dla koni
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowie konia zależy w dużej mierze od sposobu jego żywienia. Na rynku dostępne są różne rodzaje pasz, które różnią się od siebie sposobem ich przygotowywania. W jaki sposób są produkowane poszczególne rodzaje pożywienia?

Produkcja paszy

Jedną z możliwości żywienia koni jest podawanie im granulatu. Jest on uzyskiwany poprzez obróbkę termiczną surowca, a następnie poddanie go prasowaniu. Uzyskany w ten sposób granulat można także rozkruszać na mniejsze cząstki. Wadą takiej produkcji jest utrata dużej ilości składników odżywczych.

Innym, popularnym w ostatnim czasie sposobem żywienia koni są trawokulki. Uzyskuje się je poprzez zmieszanie ekologicznie wyprodukowanej trawy wraz z paszą treściwą (na przykład zbożem). Następnie z masy formuje się kulki, które są suszone ciepłym powietrzem. Dzięki tej metodzie pasza nie traci wartości odżywczych, a dodatkowo jest chroniona przed rozwojem grzybów i pleśni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Basen zewnętrzny – jak zaplanować jego budowę
Basen zewnętrzny – jak zaplanować jego budowę
Planowanie krok po kroku Budowa basenu zewnętrznego to poważne przedsięwzięcie, które należy dokładnie zaplanować. Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić […]
Polecamy