Taras z deski kompozytowej – cena i montaż

Dom
punktzaczepienia
Taras z deski kompozytowej – cena i montaż
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Deska kompozytowa to materiał cieszący się rosnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż cechuje się wysoką estetyką, a przede wszystkim trwałością i funkcjonalnością. Świetnie sprawdzi się do wykonania tarasu. Zastanawiasz się, jaki jest koszt jego wykonania oraz jak wygląda montaż? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Jak ułożyć taras z deski kompozytowej?

Jeżeli chcesz cieszyć się pięknym i funkcjonalnym tarasem z deski kompozytowej, masz do wyboru dwa wyjścia. Jednym z nich jest zlecenie tego zadania specjalistom, drugim zaś – podjęcie próby wykonania go samodzielnie. Według opinii fachowców nie jest to zadanie zbyt skomplikowane. Deski układać należy na legarach o gęstym ułożeniu, które z kolei układane są najczęściej na wylewce betonowej. Warto skorzystać z zestawu montażowego, którego poszczególne elementy ułatwią to połączenie. Ważne jest, by na końcach krańcowych desek, zamontować zaślepki, które dopełnią całości.

Jeżeli jednak zamierzasz zlecić montaż tarasu specjalistom, zapewne zastanawiasz się, jaki jest jego koszt. Według informacji zawartych na stronie https://dobretarasy.pl/montaz-deski-kompozytowej/ cena ta wynosić może od 100 do 160 zł za m2. Rozbieżność ta związana jest z zakresem prac, a także metrażu całego tarasu. Dodatkowo należy do tej kwoty doliczyć cenę samego materiału, która może wynosić nawet od 260 do 600 zł za m2. Ceny te zależą przede wszystkim od rodzaju wybranego materiału, a także podłoża, na którym ma być umiejscowiona deska kompozytowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prawidłowo dopasować buty do rozmiaru swojej stopy?
Jak prawidłowo dopasować buty do rozmiaru swojej stopy?
Komfort noszenia obuwia Dopasowanie właściwego rozmiaru obuwia ma ogromny wpływ na jakość i komfort jego noszenia. Jednakże okazuje się, że […]
Polecamy