Elementy wyposażenia pokoju dla noworodka

Pojawienie się nowego członka rodziny wywołuje w domu prawdziwą rewolucję. Rodzice, którzy zazwyczaj nie wiedzą jeszcze, czego mogą się spodziewać, są łatwym łupem dla producentów akcesoriów dziecięcych. Zanim jednak wpadniemy w zakupowy szał, postarajmy się wziąć kilka głębokich oddechów i stworzyć listę rzeczy niezbędnych oraz przydatnych. Absolutną podstawą są oczywiście mebelki, takie jak łóżeczko z odpowiednim materacem, komoda na ubranka, jak też wszelkiego rodzaju akcesoria i przewijak. Gdy stworzymy już bazę, możemy poświecić czas na dopracowanie reszty przestrzeni dla małego człowieka.

Przydatne i ładne gadżety do pokoju malucha

W sklepach z artykułami dla dzieci możemy się natknąć na różne akcesoria obiecujące prawdziwe cuda. Niestety nie liczmy na to, że mnóstwo światełek i dźwięków uspokoi naszego noworodka. Człowiek, który dopiero co pojawił się na świecie, zasługuje na odrobinę spokoju oraz ciepła. Takie warunki pozwolą mu na łatwą adaptację w nowym świecie.

Przydać mogą się lampki emitujące delikatne światło, bądź karuzele nad łóżeczko, które świetnie sprawdzą się w roli prezentu dla maluszka. Najlepiej wybierać modele w pastelowych kolorach. Pamiętajmy, że noworodek najwyraźniej widzi czerwień, czerń oraz biel. Dobrze, jeśli nasz model będzie się spokojnie kręcił. Niektóre wersje wyposażone są także w pozytywki, jednak zwróćmy uwagę, by nie były one zbyt głośne. W pierwszych tygodniach karuzela skupi wzrok niemowlaka, dzięki czemu maluszek się uspokoi. Pamiętamy, że wszelkie zabawki ze sznurkami powinny wisieć na tyle wysoko, żeby nie stwarzały zagrożenia dla dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 2 =