Elementy wyposażenia pokoju dla noworodka

Styl życia
punktzaczepienia
Elementy wyposażenia pokoju dla noworodka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pojawienie się nowego członka rodziny wywołuje w domu prawdziwą rewolucję. Rodzice, którzy zazwyczaj nie wiedzą jeszcze, czego mogą się spodziewać, są łatwym łupem dla producentów akcesoriów dziecięcych. Zanim jednak wpadniemy w zakupowy szał, postarajmy się wziąć kilka głębokich oddechów i stworzyć listę rzeczy niezbędnych oraz przydatnych. Absolutną podstawą są oczywiście mebelki, takie jak łóżeczko z odpowiednim materacem, komoda na ubranka, jak też wszelkiego rodzaju akcesoria i przewijak. Gdy stworzymy już bazę, możemy poświecić czas na dopracowanie reszty przestrzeni dla małego człowieka.

Przydatne i ładne gadżety do pokoju malucha

W sklepach z artykułami dla dzieci możemy się natknąć na różne akcesoria obiecujące prawdziwe cuda. Niestety nie liczmy na to, że mnóstwo światełek i dźwięków uspokoi naszego noworodka. Człowiek, który dopiero co pojawił się na świecie, zasługuje na odrobinę spokoju oraz ciepła. Takie warunki pozwolą mu na łatwą adaptację w nowym świecie.

Przydać mogą się lampki emitujące delikatne światło, bądź karuzele nad łóżeczko, które świetnie sprawdzą się w roli prezentu dla maluszka. Najlepiej wybierać modele w pastelowych kolorach. Pamiętajmy, że noworodek najwyraźniej widzi czerwień, czerń oraz biel. Dobrze, jeśli nasz model będzie się spokojnie kręcił. Niektóre wersje wyposażone są także w pozytywki, jednak zwróćmy uwagę, by nie były one zbyt głośne. W pierwszych tygodniach karuzela skupi wzrok niemowlaka, dzięki czemu maluszek się uspokoi. Pamiętamy, że wszelkie zabawki ze sznurkami powinny wisieć na tyle wysoko, żeby nie stwarzały zagrożenia dla dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stworzyć rybkom przyjazne i atrakcyjne wizualnie środowisko w domowym akwarium?
Jak stworzyć rybkom przyjazne i atrakcyjne wizualnie środowisko w domowym akwarium?
Akwarium to mały, sztuczny zbiornik, będący pewnego rodzaju schronieniem dla rybek domowych. Produkt ten posiada wiele cech szczególnych oraz zróżnicowaną […]
Polecamy