W jaki sposób montuje się klimatyzację?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
W jaki sposób montuje się klimatyzację?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmiany klimatyczne dające się coraz bardziej we znaki sprawiają, że chętniej sięgamy po rozwiązania stosowane do tej pory w najgorętszych zakątkach ziemi. Popularne na południu Europy już od kilkunastu lat klimatyzatory zaczęły pojawiać się również u nas.  Dużym zainteresowaniem cieszą się urządzenia przenośne, jednak ich wydajność jest o wiele niższa niż wydajność systemów montowanych na stałe. Taka opcja jest droższa, ale także znacznie bardziej ekonomiczna w użytkowaniu. Musimy jednak pamiętać, by profesjonaliście powierzyć montaż klimatyzacji Jastrzębie-Zdrój może zaoferować nam świetnych specjalistów z tej dziedziny, ale jeśli trochę poszukamy, to w każdym zakątku Polski spotkamy fachowców godnych polecenia.

Montaż krok po kroku

Klimatyzacja składa się z dwóch jednostek – zewnętrznej oraz wewnętrznej. Instalacje takich urządzeń, jak również rozprowadzenie kanałów najlepiej zaplanować jeszcze na etapie budowy domu, czy też wykańczania mieszkania. Chcąc jednak założyć klimatyzację w gotowym wnętrzu, nie ma ku temu przeciwwskazań, po prostu będzie czekało nas trochę sprzątania. Przed montażem musimy zapoznać się ze wskazaniami producenta dotyczącymi odległości od sufitu, ścian bocznych oraz podłóg. Gdy uda nam się ustalić jakie miejsce będzie najlepsze na jednostkę wewnętrzną, będziemy musieli wykonać w tym miejscu otwór o średnicy 5-6 cm. Kolejnym krokiem jest podłączenie kabli freonowych i elektrycznych, a następnie instalacja oraz izolacja rurki do skroplin. Ostatnim etapem jest założenie jednostki zewnętrznej na wcześniej przygotowanym stelażu. Tu również będziemy musieli podłączyć konkretne przewody i uwzględnić wskazane w instrukcji odległości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
FIltry i bletki – jak wybrać te odpowiednie?
FIltry i bletki – jak wybrać te odpowiednie?
Jednym z najważniejszych elementów potrzebnych do samodzielnego przygotowywania wyrobów tytoniowych przeznaczonych do palenia jest filtr. To właśnie on zatrzymuje różnego […]
Polecamy