Jak usunąć uporczywy brud z wykładziny?

Dom
punktzaczepienia
Jak usunąć uporczywy brud z wykładziny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wykładzina jest bardzo narażona na różnego rodzaju zabrudzenia, które negatywnie wpływają na jej wygląd. Bardzo ważne jest usuwanie z niej plam zaraz po ich pojawieniu się, ponieważ zaschnięte zabrudzenia są zdecydowanie trudniejsze do wywabienia. Jeśli jednak na naszej wykładzinie pojawiły się już nieczystości, których bardzo ciężko jest się pozbyć, warto poznać sposoby, dzięki którym wyczyszczenie dywanu będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Skuteczne sposoby na wyczyszczenie wykładziny

Metoda czyszczenia wykładziny zależy przede wszystkim od rodzaju zabrudzenia.

  • Jeśli pojawiła się na niej plama z wina trzeba ją posypać solą i pozostawić na minimum godzinę. Następnie usunąć brud za pomocą odkurzacza.
  • W przypadku zabrudzenia tłuszczem niezbędne jest użycie spirytusu lub rozpuszczalnika, a następnie dokładne wyczyszczenie wykładziny przy użyciu szamponu.
  • Rozlane płyny najlepiej zebrać za pomocą bibułki lub papierowego ręcznika.
  • Zanieczyszczenia w formie stałej trzeba delikatnie usunąć za pomocą nożyka lub łyżki.

Żadnej powstałej plamy nie można mocno trzeć, ponieważ może to spowodować jej rozprzestrzenianie się. Do usuwania bardzo uporczywych zabrudzeń konieczne jest użycie specjalistycznych środków. Raz na jakiś czas warto zlecić dokładne wyczyszczenie dywanu firmie zajmującej się ich praniem. Jedną z nich można znaleźć na stronie https://profesjonalnesprzatanie.pl/pranie-wykladzin/. Fachowcy w skuteczny i szybki sposób poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi plamami i sprawią, że wykładzina będzie wyglądała jak nowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Fastmount clips – czy dobrze zabezpieczają konstrukcję?
Fastmount clips – czy dobrze zabezpieczają konstrukcję?
Każdy remont powinien być dobrze zrealizowany. Popełnienie błędu podczas wykańczania domu może bowiem prowadzić do poważnych konsekwencji i konieczności wykonywania […]
Polecamy