Wybór rolet okiennych na wymiar

Dom
punktzaczepienia
Wybór rolet okiennych na wymiar
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chociaż słońce to źródło życia, w niektórych sytuacjach trzeba się przed nim chronić. Najprostszym sposobem regulowania ilości światła wpadającego do pomieszczeń jest montaż rolet. W sprzedaży można znaleźć zarówno gotowe rolety, charakteryzujące się uniwersalnymi rozmiarami oraz takie, które produkowane są pod konkretne wymiary. W związku z tym, że drugie rozwiązanie jest lepsze i bardziej praktyczne, warto przyjrzeć się bliżej jakie rolety na wymiar można kupić.

Wśród rolet na wymiar największą popularnością cieszą się rolety ekranowe. Zbudowane są z mocowanej do ramy okna kasety, na której nawinięty jest pas materiału dopasowany do wysokości i szerokości okna. Materiał ten za pomocą prostego mechanizmu można rozwijać lub zwijać, regulując w ten sposób ilość wpuszczanego światła. Dzięki dostępowi do nowych i efektownych wzorów, rolety ekranowe nie są już traktowane wyłącznie jako zabezpieczenie przed słońcem, ale również jako element dekoracyjny wnętrz.

W ostatnim czasie w wielu oknach zobaczyć można tzw. rolety dzień-noc. Wykonywane są one z dwóch rodzajów materiałów pociętych w poziome pasy i rozłożonych naprzemiennie. Jeden z materiałów jest przeźroczysty, drugi nie przepuszcza promieni słonecznych. W razie potrzeby za pomocą specjalnej linki nakłada się się jeden materiał na drugi, regulując w ten sposób przepływ światła. Rolety te przygotowuje się pod konkretne okna, dzięki temu prezentują się niezwykle efektownie, często zastępując kotary lub firanki.

Hitem ostatnich miesięcy są również rolety plisowane. Choć na pierwszy rzut oka swym wyglądem przypominają tradycyjne żaluzje to są od nich dużo bardziej funkcjonalne. Montowane są one na całej szerokości okna, dlatego muszą być robione pod wymiar. Ich najważniejszą zaletą jest to, że umożliwiają zasłanianie dowolnej części okna. Ta cecha sprawia, że rolety plisowane wyglądają niezwykle efektownie i stanowią element dekoracyjny.

Chociaż rolety na wymiar są droższe od tych uniwersalnych, w tym wypadku warto zapłacić więcej. W zamian bowiem uzyskuje się produkt dokładnie spasowany, który nie tylko działa bez zarzutu, ale i wygląda efektownie.

Bogaty wybór rolet znajdziesz na przykład w sklepie Rolety24. Szukasz rolet na balkon ? Sprawdź ofertę sklepu!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakim celu wykonuje się zabieg artroskopii?
W jakim celu wykonuje się zabieg artroskopii?
Artroskopia jest nieinwazyjną metodą leczenia schorzeń stawów. Polega ona na wziernikowaniu ich wnętrza, co pozwala nie tylko obejrzeć ich budowę, […]
Polecamy