10 powodów, dla których warto posiadać zadaszenie basenowe

Dom
punktzaczepienia
10 powodów, dla których warto posiadać zadaszenie basenowe
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Basen to świetna zabawa dla całej rodziny. Jednak przyjemność kończy się gdy mija sezon, a temperatura na zewnątrz spada. Jednak mając zadaszenie basenu wcale nie musi tak być. Sprawdźmy więc dlaczego warto sprawić sobie takie zadaszenie.

 • Najważniejszym jest chyba to, o czym wspomnieliśmy już przed chwilą. Gdy spada temperatura otoczenia, dzięki zadaszeniu możemy nadal swobodnie zażywać kąpieli i nie martwić się przeziębieniem
 • Jeśli już mówimy o temperaturze, to zapewne nieraz martwiła nas także ta, którą ma woda w basenie. Warto wiedzieć, że mając zadaszony basen ta spada nieporównywalnie wolniej
 • Dzięki temu, że temperatura wody dłużej się utrzymuje, zużywamy o wiele mniej energii elektrycznej na ponowne podgrzanie wody
 • Mniejsze zużycie prądu to także ochrona środowiska naturalnego. Również materiały, z jakich wykonane jest zadaszenie są w pełni ekologiczne.
 • Zadaszenia wyglądają z zewnątrz bardzo ciekawie, mogą więc być wspaniałym dodatkiem do wystroju ogrodu, który będzie cieszyć oko.
 • Niemniej ważne jest to, że wydłużamy żywotność basenu. Dzieje się to głównie poprzez ograniczenie promieniowania UV podczas silnego nasłonecznienia.
 • Mówiąc o ochronie basenu, trzeba też wspomnieć o warunkach zimowych, gdzie zadaszenie spełnia bardzo ważną rolę w ochronie przed bezpośrednim działaniem mrozu na opróżniony basen.
 • Zadaszenie uniemożliwia dostawanie się do basenu liści, trawy i śmieci, które normalnie przenoszone są z wiatrem. Znacznie ułatwia nam to czyszczenie basenu.
 • Dzięki temu, że nie musimy czyścić basenu tak często, znacznie redukujemy użycie chemii basenowej. Ma to niebagatelne znaczenie dla nas i dla środowiska.
 • Niemniej ważna jest prywatność. Zadaszenia wykonane są z matowego materiału, uniemożliwiając zajrzenie do środka z zewnątrz. Możemy więc swobodnie kąpać się bez obawy o wzrok sąsiadów.

  Jak widać posiadanie zadaszenia basenowego ma ogromne znaczenie dla nas i dla naszego basenu, dlatego z pewnością warto zastanowić się nad taką inwestycją. W dłuższej perspektywie na pewno zwróci się nam ona z nawiązką.

Artykuł napisany we współpracy z Super Pools – baseny do Twojego ogrodu.

Szukasz wanny ze spa? Sprawdź Naszą ofertę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sesje kobiece – czy poprawiają pewność siebie?
Sesje kobiece – czy poprawiają pewność siebie?
W ostatnich latach różnego rodzaju sesje fotograficzne zyskały na popularności. Modne są nie tylko eventy związane z imprezami okolicznościowymi, takimi […]
Polecamy