Jak dopasować kolor kamienia elewacyjnego?

Dom
punktzaczepienia
Jak dopasować kolor kamienia elewacyjnego?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Kamień elewacyjny to jeden z najbardziej efektownych materiałów wykończeniowych. Aby odpowiednio dobrze się prezentował, warto zabrać o dobór odpowiedniej kolorystyki.

Jak wybrać dobry kamień?

Przede wszystkim należy uwzględnić kolorystykę pozostałych elementów wykończeniowych znajdujących się na naszej posesji. Zwróćmy uwagę na kolor ogrodzenia i płytek chodnikowych, ale przede wszystkim odcienie stolarki okiennej i drzwiowej oraz dachu budynku. Wszystko to musi być utrzymane w spójnej stylistyce i wzajemnie się dopełniać. Dobrym rozwiązaniem jest dobór koloru  kamienia na zasadzie kontrastu z barwą drzwi czy okien.

Można też zdecydować się na pokrycie kamieniem tylko części elewacji, a pozostałą część pomalować farbą. Wtedy kluczowe znaczenie będzie miało umiejętne połączenie odcieniu kamienia i farby, której użyjemy. Inspiracji warto szukać w profesjonalnych sklepach takich jak Mikulska, gdzie znaleźć można kamień elewacyjny w wielu wariantach kolorystycznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Komary – jak sobie skutecznie z nimi radzić w sezonie letnim?
Komary – jak sobie skutecznie z nimi radzić w sezonie letnim?
Wiosna trwa już od dłuższego czasu i choć pogoda nie wszystkich regionach na to wskazuje, lato zbliża się wielkimi krokami. […]
Polecamy