W jaki sposób należy dobierać szerokość zasłon?

Dom
punktzaczepienia
W jaki sposób należy dobierać szerokość zasłon?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dobrać odpowiednią szerokość zasłon, aby uzyskać estetyczną i jednocześnie funkcjonalną dekoracją okienną? To popularne pytanie, które zadaje sobie wiele osób zastanawiających się nad dekoracją okna. Decydując się na zasłony Gdańsk jest jednym z wielu miast, w którym dostępny jest ich szeroki wybór w wielu wymiarach. Niewątpliwie odpowiednio dobrane osłony mogą istotnie poprawić wystrój wnętrza, dodać mu przytulności, charakteru czy wzmocnić efekt aranżacji. Jak jednak zadbać o odpowiednią ich szerokość?

Pora na przymiarki

Zastanawiając się na zasłonami, należy przede wszystkim wybrać odpowiednią ich szerokość. W przypadku firan najważniejsza jest zależność między szerokością firanki a szerokością okna, natomiast dla zasłon wygląda to nieco inaczej. Sytuacja okazuje się bardziej skomplikowana. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad funkcją zasłon, które będą ozdabiać okno. Inna szerokość znajduje zastosowanie w przypadku zasłon, które pełnią wyłącznie funkcję dekoracyjną, natomiast odmienne znaczenie mają te, które służą zasłonięciu okna. W następnej kolejności należy ustalić stopień marszczenia. Mając już te informacje, jak i wymiary okna można przystąpić do szacowania szerokości materiału.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak sprawić, aby szkolenie przeciwpożarowe było efektywne?
Jak sprawić, aby szkolenie przeciwpożarowe było efektywne?
Szkolenia przeciwpożarowe często kojarzone są z nudnym wykładem, po którego zakończeniu uczestnicy i tak niewiele pamiętają. To błędne podejście, ponieważ […]
Polecamy