Wystrój domu w stylu vintage – co się doskonale sprawdzi?

Styl retro to dowód na to, że wszystko co dobre przetrwa i nadal będzie zdobiło wnętrza naszych domów. Przedmioty codziennego użytku z lat 50. i 60. w połączeniu ze współczesnym designem to przepis na dom, który będzie jedyny w swoim rodzaju. Jak wprowadzić elementy vintage do domu, aby był elegancki i niepowtarzalny?

Jak stworzyć wnętrze w charakterze retro?

Trzeba pamiętać, że dom w stylu vintage to nie muzeum. Wierne odtworzenie mieszkań z lat 50. nie powinno być celem. Polega on na umiejętnym łączeniu tego co nowe z przedmiotami, które mają duszę. Idealną bazą domu w stylu vintage będzie stara komoda, fotel 366 Chierowskiego czy niski stolik kawowy. Wystrój można uzupełnić stylowymi dodatkami. W kredensie w salonie pięknie wyglądają figurki z Ćmielowa czy biało-niebieska porcelana z Włocławka lub Bolesławca. W kuchni elegancko będzie wyglądał stylizowany na retro czajnik, grube szklanki „musztardówki” czy zegar odnaleziony na pchlim targu. Tabliczki do kuchni w stylu vintage podkreśla z kolei charakter wnętrza i ozdobią białe ściany.

Łazienka również może być stylowa

Najważniejszym elementem łazienki w stylu vintage jest wolnostojąca wanna na żeliwnych nogach. Uzupełnieniem będą akcesoria łazienkowe retro wykonane z mosiądzu lub chromowane. Kolejnym elementem jest lustro, które sprawi, że łazienka będzie wydawała się większa i bardziej przestronna. Rzeźbione, ozdobne ramy wokół lustra podkreślą jego styl i sprawią, że pomieszczenie nabierze uroku. Dom w stylu vintage to ciekawe przeplatanie tego co nowe i stare. Wiele przedmiotów można znaleźć na targu staroci i podarować im drugie życie. Dzięki tak zaaranżowanemu mieszkaniu można mieć pewność, że będzie ono niebanalne i jedyne w swoim rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście + osiemnaście =