Za pomocą jakiego wyposażenia personel medyczny może zachować odpowiednią ostrożność w kontakcie z pacjentem?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Za pomocą jakiego wyposażenia personel medyczny może zachować odpowiednią ostrożność w kontakcie z pacjentem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla nikogo, jednak szczególnie dotkliwie skutki pandemii odczuła służba zdrowia. To właśnie na lekarzach, ratownikach oraz pielęgniarkach spoczywa największy ciężar związany z nowym wirusem. Sprawy nie ułatwia łatwość zarażenia się COVID-19. Medycy zawsze musieli zachowywać wszelkie procedury higieniczne, jednak teraz nabrały one dodatkowego znaczenia. Przestały wystarczać zwykłe fartuchy oraz maseczki, które były używane np. w czasie operacji. Jak zatem powinien wyglądać strój lekarza rodzinnego, czy też położnej, aby zapewnił im należyte bezpieczeństwo?

Akcesoria, bez których służba zdrowia nie może funkcjonować

Maseczki, rękawice gumowe, a nawet gogle stały się nową codziennością medyków we wszystkich placówkach świadczących usługi związane z ochroną zdrowia. Niestety nigdy nie możemy założyć, że pacjent nie jest nosicielem wirusa, dlatego zawsze powinniśmy być wyposażeni w akcesoria wysokiej jakości z odpowiednimi atestami. Jeśli chodzi o maski z filtrem FFP3, możemy je zamówić m.in. na wymienionej stronie internetowej https://rcmedical.pl/produkty/maski-ochronne. Pod wskazanym adresem znajdziemy także rękawiczki lateksowe pudrowane, wersje nitrylowe oraz niezbędne w dzisiejszych czasach środki dezynfekujące.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich donicach sadzić kwiaty?
W jakich donicach sadzić kwiaty?
Dobrze przemyślany wystrój ogrodu musi wiązać się także z pomysłowością i dbałością o detale. Taras z reguły wyłożony kostką lub […]
Polecamy