Jak przygotować się na przyjście dziecka?

Przed narodzinami dziecka wielu przyszłych rodziców zaczyna panikować, gdyż nie wie, jak przygotować się na narodziny maluszka. W rzeczywistości jest to proste, gdyż zakupy obejmują mniej rzeczy niż się początkowo wydaje, a w mieszkaniu nie trzeba przeprowadzać wielu zmian.

Jak przygotować mieszkanie?

Pierwszą rzeczą, o jakiej powinni pomyśleć przyszli rodzice, jest wydzielenie miejsca dla dziecka. Noworodek może zarówno od razu mieć swój pokój, choć równie dobrze sprawdzi się łóżeczko z regulowaną wysokością materaca, ustawione w sypialni rodziców oraz komoda na ubranka, pieluchy i inne akcesoria. W mieszkaniu nadal mogą mieszkać zwierzęta, gdyż ich obecność wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii w przyszłości.

Jakie rzeczy kupić dla maluszka?

Maluszek potrzebuje niewiele rzeczy. Na początek wystarczy kupić dla niego kilka pajacyków, body z krótkim i długim rękawem, cienką czapeczkę i sweterek. Jeżeli dziecko przychodzi na świat zimą, potrzebny jest jeszcze ciepły kombinezonik i dodatkowa gruba czapka, którą zakłada się na cieńszą bawełnianą. Warto nabyć również 2 kocyki o różnej grubości, mała wanienkę kąpielową, przewijak, 5-10 pieluch tetrowych, paczkę pieluch jednorazowych w najmniejszym rozmiarze oraz chusteczki nawilżane. Wózek z reguły otrzymuje się od dziadków, jeśli jednak kupuje się go samodzielnie, to najlepszym rozwiązaniem jest model wielofunkcyjny z gondolą, spacerówką oraz możliwością montowania fotelika samochodowego. Kosmetyki dla dziecka powinno kupować się dopiero po narodzinach maluszka, gdyż może okazać się uczulony na pewne substancje w nich zawarte.

Jedna odpowiedź w “Jak przygotować się na przyjście dziecka?”

  1. Jula

    Ja rodzę za 2 miesiące, ale mam już większość rzeczy kupionych 🙂 nigdy nie wiadomo kiedy maluszek zechce wyjść na świat. Ja juz czekam z niecierpliwością 😀 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + cztery =