Co zrobić w razie uszkodzenia klucza do drzwi?

Dom
punktzaczepienia
Co zrobić w razie uszkodzenia klucza do drzwi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drzwi stanowią jedne z najważniejszych elementów wyposażenia. Zapewniają bowiem prywatność, a także bezpieczeństwo. Aby jednak zawsze tak było, muszą być w pełni funkcjonalne, a do tego potrzebny jest sprawny zamek wraz z odpowiednim kluczem. Dotyczy to szczególnie drzwi wejściowych do domów, mieszkań czy innych lokali i obiektów. Obecnie wszystkie drzwi posiadają zamki i dołączane są do nich klucze, ale części te mogą ulec uszkodzeniu. W razie uszkodzenia zamka konieczna będzie jego wymiana, ale co zrobić, jeżeli uszkodzeniu ulegną klucze?

Jakie działania podjąć, gdy klucze do drzwi ulegną uszkodzeniu?

Klucze, choć wykonywane z metali, zwykle są delikatnymi przedmiotami, podatnymi na złamania. Wynika to głównie z ich stosunkowo niewielkich wymiarów. Gdy klucz ulegnie uszkodzeniu, otwarcie zamka w drzwiach, a tym samym drzwi będzie niemożliwe. Ze względu na to w razie złamania trzeba jak najszybciej podjąć konkretne kroki. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest udanie się do punktu dorabiania kluczy. Mowa o punktach usługowych takich jak https://gerda.pl/sprzedaz/dorabianie-kluczy-autoryzowane-punkty/, w których można zamówić wykonanie zapasowych kluczy lub wykonanie nowych na podstawie charakterystyki tych uszkodzonych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy na ogrzewaniu można zaoszczędzić?
Czy na ogrzewaniu można zaoszczędzić?
Sezon grzewczy to nie lada wyzwanie dla każdego, kto samemu ogrzewa dom czy mieszkanie. Biorąc pod uwagę, że okres ten […]
Polecamy