Co wpływa na dobre działanie wózka widłowego

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Co wpływa na dobre działanie wózka widłowego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obsługa wózka widłowego choć z boku wygląda na bardzo prostą, często w praktyce nie okazuje się taka oczywista dla większości osób. Urządzenie to jest bardzo przydatne i cenione w wielu pracach magazynowych, jednak niewłaściwa obsługa oraz brak dbałości o odpowiednie warunki, może doprowadzić do wielu problemów.

O jakie kwestie zadbać, aby wózek widłowy działał prawidłowo?

Aby wózek widłowy działał jak najlepiej, konieczne są przede wszystkim dobre umiejętności operatora. Do problemów oraz wypadków przyczynia się zbyt szybka, brawurowa jazda, niedokładne wsuwanie wideł pod paletę oraz niezachowywanie odpowiednich odległości od regałów. Takie postępowanie może doprowadzić do powstania różnych wypadków, zagrażających zdrowiu i życiu postronnych osób. Dlatego pracodawca powinien zadbać o to, aby kierowca wózka posiadał wymagane uprawnienia, a także przeszedł szkolenie BHP i instruktaż stanowiskowy.

Pracodawca powinien uświadomić kierowcę, że jest odpowiedzialny za stan techniczny wózka widłowego. Każde nieprawidłowości powinny być zgłaszane natychmiast do przełożonego. Im częściej wózek widłowy będzie używany, tym częściej konieczny będzie jego serwis. Należy sprawdzać, czy wszystkie elementy są w dobrym stanie i działają poprawnie.

Przeglądy, konserwacje oraz naprawy powinny odbywać się jedynie przy udziale fachowców, najlepiej w autoryzowanych serwisach. Konieczne jest zadbanie o układ hydrauliczny oraz gazowy. Od czasu do czasu przyda nam się płyn chłodniczy 1l. Warto również sprawdzać w jakim stanie jest pompa wody. Gdyby trzeba było ją wymienić, nową można nabyć m.in. na http://sklep.4lift.pl/3682-pompy-wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czyszczenie wtryskiwaczy – kiedy i jak je przeprowadzić?
Czyszczenie wtryskiwaczy – kiedy i jak je przeprowadzić?
Regularne sprawdzanie pomp wtryskowych może zapewniać skuteczne działanie systemu wtrysku. Tym samym podnosi to nie tylko bezpieczeństwo i jakość podczas […]
Polecamy