Co wpływa na dobre działanie wózka widłowego

Obsługa wózka widłowego choć z boku wygląda na bardzo prostą, często w praktyce nie okazuje się taka oczywista dla większości osób. Urządzenie to jest bardzo przydatne i cenione w wielu pracach magazynowych, jednak niewłaściwa obsługa oraz brak dbałości o odpowiednie warunki, może doprowadzić do wielu problemów.

O jakie kwestie zadbać, aby wózek widłowy działał prawidłowo?

Aby wózek widłowy działał jak najlepiej, konieczne są przede wszystkim dobre umiejętności operatora. Do problemów oraz wypadków przyczynia się zbyt szybka, brawurowa jazda, niedokładne wsuwanie wideł pod paletę oraz niezachowywanie odpowiednich odległości od regałów. Takie postępowanie może doprowadzić do powstania różnych wypadków, zagrażających zdrowiu i życiu postronnych osób. Dlatego pracodawca powinien zadbać o to, aby kierowca wózka posiadał wymagane uprawnienia, a także przeszedł szkolenie BHP i instruktaż stanowiskowy.

Pracodawca powinien uświadomić kierowcę, że jest odpowiedzialny za stan techniczny wózka widłowego. Każde nieprawidłowości powinny być zgłaszane natychmiast do przełożonego. Im częściej wózek widłowy będzie używany, tym częściej konieczny będzie jego serwis. Należy sprawdzać, czy wszystkie elementy są w dobrym stanie i działają poprawnie.

Przeglądy, konserwacje oraz naprawy powinny odbywać się jedynie przy udziale fachowców, najlepiej w autoryzowanych serwisach. Konieczne jest zadbanie o układ hydrauliczny oraz gazowy. Od czasu do czasu przyda nam się płyn chłodniczy 1l. Warto również sprawdzać w jakim stanie jest pompa wody. Gdyby trzeba było ją wymienić, nową można nabyć m.in. na http://sklep.4lift.pl/3682-pompy-wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − trzy =