Czym powinien charakteryzować się dobrej jakości pellet drzewny?

Dom
punktzaczepienia
Czym powinien charakteryzować się dobrej jakości pellet drzewny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przy zakupie pelletu drzewnego należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Najważniejszym z nich jest jakość drewna. Aby uzyskać produkt wysokiej jakości, drewno powinno być wolne od zanieczyszczeń i zawierać jak najwięcej włókien. Najlepszym sposobem na zapewnienie tego jest stosowanie wyłącznie trocin pochodzących z określonych rodzajów drzew.

Główne cechy, które określają jakość pelletu drzewnego to:

Wygląd

Jeśli spojrzysz na worek pelletu drzewnego, powinien on mieć jednolity wygląd i kolor. Oznacza to, że cały worek powinien składać się z podobnej wielkości kawałków drewna. Nie powinno być żadnych widocznych oznak pleśni lub rozkładu.

Zapach

Jednym z najważniejszych czynników określających jakość pelletu drzewnego jest jego zapach. Jeśli po otwarciu worka z pelletami drzewnymi, pojawi się silny, nieprzyjemny zapach, oznacza to, że trociny zostały zanieczyszczone innymi substancjami podczas ich przetwarzania.

Rozmiar

Pelety drzewne muszą być wystarczająco małe, aby przejść przez wlot powietrza do kotła lub pieca. Jeśli będą zbyt duże, zatkają się i spowodują uszkodzenie pieca. Jeśli będą zbyt małe, spalą się zbyt szybko i nie będzie z nich pożytku. Dlatego warto zwracać na to uwagę, gdy kupujemy pellet Ełk jest miastem, w którym znajdziesz odpowiednio wielki pellet.

Zawartość wilgoci

Pelety drzewne muszą zostać wysuszone przed sprasowaniem ich do worków. Aby zrobić to prawidłowo, konieczne jest, aby miały stosunkowo niską zawartość wilgoci (około 10%). Jeśli jest w nich zbyt dużo wody, wówczas nie będą się prawidłowo rozpalać i mogą spowodować uszkodzenie kotła lub paleniska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
3 proste sposoby na unowocześnienie mieszkania
3 proste sposoby na unowocześnienie mieszkania
Po pierwsze kolory Najprostszym i chyba najtańszym sposobem na unowocześnienie mieszkania jest jego przemalowanie. Przy odrobinie chęci oraz zdolności manualnych […]
Polecamy