Renowacja starych mebli – co warto w nich wymienić?

Dom
punktzaczepienia
Renowacja starych mebli – co warto w nich wymienić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Producenci wyposażenia wnętrz oferują coraz więcej interesujących produktów, które można atrakcyjnie dopasować do domowych wnętrz. W ofertach nie brakuje oryginalnych mebli oraz różnego typu dekoracji, które odpowiadają za przytulny charakter aranżacji. Co jakiś czas warto zdecydować się na metamorfozę wnętrz – dzięki temu pomieszczenia będą odświeżone i unowocześnione. W takim otoczeniu każdy z domowników chętnie będzie planował czas przeznaczony nie tylko na wypoczynek, ale także na pracę. 

Przydatne akcesoria meblowe

Warto pamiętać, że zmiany w mieszkaniu niekoniecznie muszą oznaczać zakup nowego wyposażenia. Posiadane już meble można w oryginalny sposób odnowić. Co ważne – można to zrobić samodzielne, a do całego przedsięwzięcia będą potrzebne meblowe detale, które można zakupić w sklepach. Oferowana galanteria meblowa może spełniać rolę typowo użytkową lub dekoracyjną. 

Jednym ze sposobów na błyskawiczne uatrakcyjnienie projektów meblowych jest wymiana uchwytów. W zależności od typu pomieszczenia oraz upodobań użytkowników można zastosować wzory. Uwagę przyciągają np. uchwyty wykończone ozdobnymi kryształkami lub efektowne gałki w stylu retro – takie rozwiązania można zastosować do mebli kuchennych, komód oraz witryn. Po pewnym czasie użytkowania mebli warto też wymienić inne elementy, a świetnym przykładem są prowadnice do szuflad dostępne na stronie internetowej https://www.sparta.com.pl/pl/prowadnice-szuflad-meblowa-galanteria, które powinny zapewnić wygodne użytkowanie przy wielokrotnym zamykaniu i otwieraniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jadalnia w stylu nowoczesnym – ciekawe rozwiązania
Jadalnia w stylu nowoczesnym – ciekawe rozwiązania
Styl nowoczesny nie musi wcale oznaczać zimnego miejsca, które bardziej przypomina salę konferencyjną niż domową jadalnię. Współczesny design opiera się […]
Polecamy