Depresja – jak można ją rozpoznać?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Depresja – jak można ją rozpoznać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Depresja jest poważnym stanem medycznym, który wpływa na to, jak się czujesz, myślisz i zachowujesz. Może to być problem krótkotrwały, ale może też trwać latami. Depresja może sprawić, że życie wydaje się beznadziejne i pozbawione radości, a niektórzy ludzie mogą nawet rozważać samobójstwo.

Komu się przytrafia?

Depresja może przydarzyć się każdemu, ale częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn. Ma ona również tendencję do występowania w rodzinach, więc jeśli w Twojej rodzinie występuje depresja lub inny problem związany ze zdrowiem psychicznym, możesz być w grupie zwiększonego ryzyka zachorowania na tę chorobę.

Objawy depresji różnią się w zależności od osoby. Niektórzy ludzie mają łagodne objawy, które przychodzą i odchodzą w czasie; inni doświadczają ciężkich objawów, które zakłócają ich codzienne życie i relacje.

Co należy do najczęstszych objawów?

– Uczucie niezwykłego smutku lub obniżonego nastroju przez większość czasu (może temu towarzyszyć utrata zainteresowania zwykłymi czynnościami).

– Utrata zainteresowania rzeczami, które zwykle sprawiają przyjemność.

– Uczucie zmęczenia lub wyczerpania przez cały czas (również po przebudzeniu).

– Uczucie niepokoju lub drażliwości przez cały czas.

– Problemy z jasnym myśleniem, koncentracją lub podejmowaniem decyzji.

Jeśli szukasz pomocy, to leczenie depresji Warszawa, jest miastem, w którym znajdziesz bardzo wielu specjalistów z tej dziedziny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co obejmuje logistyka?
Co obejmuje logistyka?
uwzględnieniem różnych kryteriów jest nazywane logistyką. Najczęściej z dziedziny tej korzystają firmy, aby osiągnąć lepsze wyniki finansowe, a także dostosować […]
Polecamy