Hashimoto – na czym polega ta choroba i jak należy z nią walczyć?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Hashimoto – na czym polega ta choroba i jak należy z nią walczyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choroba Hashimoto jest najczęściej występującą odmianą zapalenia tarczycy. Jej objawy charakteryzują się wypadaniem włosów, problemami z pamięcią i koncentracją, suchą skórą, wysokim cholesterolem, obfitymi miesiączkami, bólami mięśni, zmęczeniem i innymi symptomami. Hashimoto należy to tych chorób, w których układ odpornościowy zabija własne komórki. Wówczas w organizmie dochodzi do zaburzenia produkcji hormonów tarczycy i rozwija się jej niedoczynność.

Leczenie objawów choroby Hashimoto

Niestety nie ma skutecznej metody leczenia tej choroby. Zazwyczaj lekarze ograniczają się do działania mającego na celu likwidowanie skutków niedoczynności tarczycy. Chodzi tu przede wszystkim o terapię farmakologiczną, w której dostarcza się organizmowi odpowiednich hormonów. Najważniejszym lekiem w tym przypadku jest lewotyroksyna. Ma ona zbliżone właściwości do hormonu, który jest produkowany przez tarczycę, dlatego ma tak istotne znaczenie podczas terapii. Ważna jest też odpowiednia dieta https://rehasanka.pl/dieta-hashimoto/. Jeśli choroba Hashimoto jest leczona w sposób prawidłowy, to nie powoduje żadnych poważnych powikłań.

Stały kontakt z lekarzem

Podczas leczenia Hashimoto należy pamiętać, by informować lekarza o wszelkich przyjmowanych suplementach czy lekach. Jest to ważne, gdyż niektóre preparaty wapnia lub żelaza utrudniają przyswajanie lewotyroksyny przez organizm. Podobnie jest z lekami hamującymi wydzielanie kwasu solnego w żołądku lub niektórych leków stosowanych w zaburzeniach lipidowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Elementy wystroju wnętrz, które wprowadzą klimat retro do otoczenia domu
Elementy wystroju wnętrz, które wprowadzą klimat retro do otoczenia domu
Moda na styl retro we wnętrzach trwa nieprzerwanie od lat. To popularny trend, w którym znajdą się amatorzy wyszukiwania wnętrzarskich […]
Polecamy