Gadżety dla każdego majsterkowicza

Majsterkowicz to osoba, która uwielbia poświęcać nawet i wiele godzin na naprawianie, konstruowanie i tworzenie różnego rodzaju elementów. Kieruje się przy tym zdolnościami technicznymi, pasją i niepohamowaną wyobraźnią. Aby jednak z powodzeniem mógł wykonać wiele postawionych przed sobą zadań i działać w wielu różnych dziedzinach, koniecznie powinien posiadać właściwe wyposażenie i ciekawe gadżety, które bez wątpienia będą dla niego pomocne. Jakie to gadżety?

Wyposażenie prawdziwego majsterkowicza

Prócz podstawowych narzędzi takich jak szczypce, młotek, wkrętaki, czy też klucze nastawne i miary, każdy majsterkowicz powinien w swojej skrzynce na narzędzia posiadać m.in. klucze imbusowe. Klucze imbusowe stosowane są raczej rzadko, ale przykładowo naprawa roweru bez ich posiadania, zakończy się bez wątpienia totalną klęską. Przydatne z całą pewnością będą również różnego rodzaju wiertła, zakupione od razu w całym zestawie, jak również solidny i wytrzymały nóż.

Spośród sprzętu o większych gabarytach można wymienić zaś wiertarkę udarową, która wraz z rosnącą mocą daje dużo większe możliwości, a także multiszlifierkę, pozwalającą na przycinanie, wycinanie, szlifowanie, a nawet grawerowanie materiałów. Pozytywnym gadżetem może być także wiertarko-wkrętarka z pojemną baterią. Oprócz wymienionych, każdy majsterkowicz powinien być zaopatrzony w elementy takie jak różnego rodzaju śruby, w tym śruby z gwintem calowym, nakrętki wraz z nakrętkami samohamownymi oraz różnych rozmiarów wkręty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =