Na co zwrócić uwagę kupując kurtkę?

Styl życia
punktzaczepienia
Na co zwrócić uwagę kupując kurtkę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kurtka zimowa do podstawowa odzież wyjściowa w zimne dni. Powinna spełniać swoje zdanie, czyli chronić organizm przed chłodem, ale musi pasować do noszącego i być wygodna. Przy wyborze kurtki warto zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana, na fason oraz na kolor. Jak kupić idealną dla siebie kurtkę?

Jak wybrać kurtkę na zimę?

Kurtka może być wykonana z różnego materiału. Zimą często wybiera się ciepłe kurtki puchowe, które charakteryzują się dużą ochroną przed chłodem. Ta część odzieży może być też wykonana z poliestru albo z bawełny lub z wełny. Poliester jest materiałem dość odpornym na zabrudzenia oraz na wilgoć. Drugą cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jest fason. Kurtka powinna być dopasowana do figury oraz do stylu. Np. kurtki XXL damskie dobrze pasują paniom z krągłościami. Szczupłe osoby często wybierają kroje proste. Kurtka jednak nie powinna być zbyt mała i przylegająca do ciała. Należy mieć na uwadze, że pod kurtką często nosi się grube swetry. Przy wyborze kurtki warto zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, może być to kaptur albo kołnierz i ściągacze. Jest to szczególnie istotne w przypadku kurtek dla sportowców lub dla osób, które lubią wędrować zimą po górach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mycie okien – ręczne czy mechaniczne?
Mycie okien – ręczne czy mechaniczne?
Mycie okien może okazać się problematyczne szczególnie, jeśli do oczyszczenia są duże powierzchnie, np. w budynkach biurowych. Mycie takich okien […]
Polecamy