Mycie okien – ręczne czy mechaniczne?

Mycie okien może okazać się problematyczne szczególnie, jeśli do oczyszczenia są duże powierzchnie, np. w budynkach biurowych. Mycie takich okien jest związane z dużym wysiłkiem, a dodatkowo dostęp do szyb może być utrudniony. Wiele osób zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem jest mechaniczne, czy raczej ręczne mycie okien.

Urządzenia do mycia okien

Na rynku jest niejedno urządzenie do mycia okien, które może ułatwić pracę i zmniejszyć wysiłek wkładany w czyszczenie okien. Można zdecydować się na zakup specjalnej myjki lub parownicy, które usuwają zanieczyszczenia i nie pozostawiają smug. Tego typu urządzenia pozwalają na usunięcie nawet trudnych zanieczyszczeń, bez wkładania w pracę dużego wysiłku. Urządzenia działają poprzez połączenie z prądem lub posiadają akumulatory. Niestety, nie nadają się do prac przy dużych powierzchniach okien. W pracy przeszkadzają bowiem gabaryty myjek oraz ich waga, a także stosunkowo niewielki zasięg.

Co wybrać?

Urządzenia do mechanicznego mycia okien z pewnością przydadzą się w każdym domu, jednak należy brać pod uwagę to, że nie wszędzie da się ich używać. Podnoszenie urządzenia może okazać się problematyczne, szczególnie jeśli wybiera się model ważący kilka kilogramów. Do okien położonych wysoko, wygodniej jest sięgać specjalnymi listwami do ściągaczek -są wygodne w użytkowaniu i stanowią „przedłużenie” ręki i które można nabyć na następującej stronie internetowej: https://winshop.pl/kategoria-produktu/tradycyjne/listwy-do-sciagaczek/. Czasem taki wybór może okazać się korzystniejszy niż urządzenia myjek mechanicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − dziewięć =