Jak chronić dom przed przegrzaniem?

Dom
punktzaczepienia
Jak chronić dom przed przegrzaniem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sposobem na letnie upały mogą być chłodne wnętrza. Jednak nie we wszystkich domach i mieszkaniach udaje się utrzymać przyjemne temperatury, problem dotyczy zwłaszcza pomieszczeń z oknami wychodzącymi na południe. Na szczęście jest co najmniej kilka praktycznych zasad, których przestrzeganie pozwoli ochronić dom przed przegrzaniem.

Nie wpuszczanie gorącego powietrza

Wietrzenie pomieszczeń w upalne dni to błąd. W ten sposób na ogół wpuszcza się jedynie nagrzane powietrze do środka, tym samym podwyższając temperaturą we wnętrzach. Zamiast otwierać rano wszystkie okna, najlepiej je pozamykać i dodatkowo opuścić rolety. Te ostatnie w zależności od potrzeb montuje się na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczenia. Warto sięgnąć po produkty odbijające promienie słoneczne. Dzięki temu powietrze w domu pozostanie chłodniejsze i będzie tam można szukać wytchnienia od upałów.

Nocne wietrzenie pomieszczeń

Jeżeli otwierać okna, to raczej wieczorem. Po zachodzie słońca na zewnątrz robi się chłodniej, więc warto wpuścić nieco zimniejszego powietrza do swoich wnętrz. Licząc na spotęgowanie efektów wietrzenia, można też podnieść rolety. W sypialniach skierowanych na wschód promienie porannego słońca bywają nieprzyjemne. Sprawdzą się tam solidne żaluzje, zapewniające półcień lub całkowite zaciemnienie. Najlepiej zostawić je opuszczone przez cały dzień, dzięki czemu wieczorem zastanie się przyjemniejszy chłód. W pomieszczeniach przeznaczonych do nocnego wypoczynku jest to szczególnie istotne. W niskich temperaturach sen jest bowiem zdrowszy.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego poprawne działanie klimatyzacji jest tak ważne dla każdego zakładu przemysłowego?
Dlaczego poprawne działanie klimatyzacji jest tak ważne dla każdego zakładu przemysłowego?
Popularne klimatyzatory służą nam nie tylko w prywatnych domach oraz biurach, ale przede wszystkim we wszelkiego rodzaju zakładach produkcyjnych oraz […]
Polecamy