Jak mężczyźni powinni troszczyć się o skórę?

Styl życia
punktzaczepienia
Jak mężczyźni powinni troszczyć się o skórę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pielęgnacja skóry powinna stanowić taki sam priorytet dla mężczyzn, jak i kobiet. Tymczasem wielu panów lekceważy ten temat. Sprawa nabiera znaczenia, gdy oprócz zwykłej pielęgnacji dochodzi temat zapuszczania brody, która zmienia stan skóry. Zacznijmy jednak od początku. Aby skóra była zdrowa i czysta, należy ją odpowiednio oczyszczać. W tym celu przydatne są żele myjące, które pozbędą się nadmiaru sebum oraz zanieczyszczeń, które odkładają się na twarzy w ciągu dnia: pyłów z powietrza czy kurzu. Po oczyszczaniu skórę należy właściwie nawilżyć. Jakie stosować w tym celu kosmetyki dla mężczyzn? Oczywiście najlepsze będą kremy, dopasowane do potrzeb skóry. Jeśli dochodzi do tego zapuszczanie brody, szczególnie ważne jest zachowanie odpowiedniego nawilżenia, ponieważ rosnące włosy powodują jej podrażnienie oraz zmniejszają naturalne wydzielanie sebum.

Lepiej zapobiegać

Właściwa pielęgnacja skóry twarzy, jak i ciała zapobiega jej przesuszaniu, a w drastycznych przypadkach pojawiania się chorób dermatologicznych. Właśnie dlatego tak ważne jest zapobieganie, które chroni przed konsekwencjami zaniedbań i kuracją leczniczą. Poza oczyszczaniem i nawilżaniem ważne jest złuszczanie naskórka, by nowa skóra mogła się odbudować. W przypadku mężczyzn ważną rolę odgrywa golenie, które powinno się wykonywać dobrymi narzędziami. Takie artykuły znajdziesz pod poniższym adresem: https://menland.pl/golenie-glowy. Wszystkie te zasady stosowane regularnie z pewnością przyczynią się do zdrowego wyglądu skóry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zawieszki dla psa – dlaczego warto o nich pamiętać?
Zawieszki dla psa – dlaczego warto o nich pamiętać?
Tagi dla psów są prostym, ale ważnym sposobem, aby pomóc zidentyfikować swojego psa w przypadku, gdy się zgubi. Czym są […]
Polecamy