Zabawy dla dzieci – najlepsze rozwijające pomysły

Hobby i sport
punktzaczepienia
Zabawy dla dzieci – najlepsze rozwijające pomysły
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje tak wiele zabawnych zajęć dla dzieci, a przy tym nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby dobrze się bawić. Poniższe zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-12 lat, ale mogą być zaadaptowane dla młodszych lub starszych dzieci.

Ćwiczenie 1 – 5 zmysłów

Aby zachęcić dziecko do myślenia o pięciu zmysłach, można przeprowadzić prostą grę w dopasowywanie. Można użyć kart z obrazkami rzeczy, które mają różne zapachy, smaki, dźwięki i tekstury. Można też zrobić własne karty, zapisując opisy każdego zmysłu na kartkach papieru i wycinając każdy kawałek w inny kształt (np. kwadrat dla wzroku). Umieść wszystkie „zmysły” w torbie lub pudełku i pozwól dziecku wybrać jeden losowo. Następnie przeczytaj na głos, co to jest, zanim spróbuje dopasować to do jednego z własnych zmysłów.

Ćwiczenie 2 – Co słyszysz?

To ćwiczenie zachęca dzieci do uważnego słuchania dźwięków wokół nich. Poproś dzieci, aby usiadły w kole z zamkniętymi oczami, podczas gdy w tle gra muzyka (lub jeśli to możliwe, nagraj efekty dźwiękowe). Kiedy uznasz, że usłyszały wystarczająco dużo muzyki lub efektów dźwiękowych (około 10 sekund), przestań je odtwarzać i zapytaj każde dziecko, jakiego rodzaju dźwięki słyszało (np. śpiew ptaków). Powtarzaj tę czynność, aż każde dziecko będzie mogło zgadnąć, jakie dźwięki były odtwarzane. Jeśli interesują Cię jakieś zajęcia dodatkowe dla dzieci Warszawa jest miastem słynącym z wielu pozaszkolnych aktywności, w których dzieci mogą uczestniczyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie kwestie należy rozważyć, przed wstawieniem schodów do naszego domu?
Jakie kwestie należy rozważyć, przed wstawieniem schodów do naszego domu?
Istnieje wiele rodzajów schodów, które możesz zainstalować w swoim domu. Jeśli chcesz zainstalować schody w swoim domu, ważne jest, aby […]
Polecamy