Jak przygotować się do narodzin dziecka?

Pierwsze dziewięć miesięcy ciąży to czas emocjonalnego i fizycznego przygotowania na przyjście Twojego dziecka. Twoje ciało przejdzie wiele zmian, podobnie jak Twoje życie. Niektóre kobiety czują się gotowe na urodzenie dziecka w dowolnym momencie tego okresu, podczas gdy innym może być trudno poradzić sobie ze zmianami.

Co robić podczas ciąży?

W tym czasie powinnaś starać się jak najwięcej odpoczywać, jeść zdrową żywność i unikać niebezpiecznych substancji, takich jak alkohol i tytoń. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z wczesnej opieki prenatalnej u lekarza lub położnej, aby w tym czasie móc regularnie wykonywać badania kontrolne.

Weź udział w zajęciach na temat porodu

Wiele szpitali i ośrodków porodowych oferuje bezpłatne zajęcia na temat tego, jak rodzą się dzieci, jak wygląda poród i jak możesz się czuć komfortowo podczas porodu. Możesz również wziąć udział w zajęciach w każdym lokalnym szpitalu lub centrum porodowym; mogą one kosztować, ale są tego warte, jeśli jesteś zdenerwowana porodem lub nie wiesz, co dzieje się podczas porodu.

Przygotuj swój dom

Kobiety w ciąży potrzebują dużo miejsca – zwłaszcza gdy są w trzecim trymestrze – więc upewnij się, że wyczyściłaś szafy, szuflady, blaty komód i szuflady. Upewnij się również, że masz w domu przynajmniej jedno wygodne miejsce do spania dla przyszłej mamy. Jeśli nie masz łóżka, połóż kilka dodatkowych poduszek na kanapie lub poduszek, które można łatwo przenieść. Będziesz także potrzebować wielu koców i ręczników; będą one używane do wszystkiego, od owijania brzucha mamy, gdy zrobi się jej zimno, do wycierania wszelkich rozlanych płynów lub bałaganu spowodowanego bólami porodowymi. Na stronie https://kenhuru.com/ możesz kupić chusty dla niemowląt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =